Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Her kadının vazgeçemeyeceği şeyler arasında şüphesiz makyaj yapmak gelecektir. Biliriz ki makyaj yapmak insana kendisini daha iyi hissettirecektir. Makyaj yaparken, yapılan makyaj da önem arz etmektedir. Çok abartı makyaj yaptığınız takdirde insanların tüm ilgisini üzerinize çekersiniz. Fakat doğal makyaj yaptığınız takdirde hem sade hem şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Peki, doğal makyaj nasıl yapılır? 

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır? 

Hem doğal olmayı hem de makyaj yapmayı seviyor musunuz? Bu durumda ne yapacaksınız? Elbette size önerimiz olacak. Doğal makyaj! Aşağıda sizler için hazırladığımız adımları takip ederek siz de doğal makyaj nasıl yapılır öğreneceksiniz. Hiç yok gibi makyaj yapmak çok basit. Bu makyajı yapmak için doğal makyaj ürünlerini tercih edebilirsiniz. Eğer doğal makyaj ürünleriniz yoksa o zaman elinizde bulunan kozmetik ürünlerle de harika makyaj yapabilirsiniz. İşte, adım adım doğal makyajın ipuçları… 

Baz veya Nemlendirici

Makyajın cildinize iyi oturması ve özellikle yaz aylarında makyajın akmaması için baz kullanmanız önemlidir. Eğer kullanacağınız baz yok ise normal bir nemlendirici de aynı işi görecektir. Doğal makyajın ilk adımı unutmayın ki nemlendirici kullanmaktır. Nemlendirici kullanmadığınız takdirde kullanacağınız fondöten pütür pütür olacak ve yaz aylarında akacaktır. Bundan ötürü nemlendirici ya da baz kullanmayı ihmal etmeyin. 

Fondöten

Cilt tonunuzu eşitlemeden makyaj yapmak kadar hatalı bir durum yoktur. Konumuz her ne kadar doğal makyaj olsa da yüksek kapatıcılığa sahip olmayan fondöten kullanmalısınız. Eğer yüksek kapatıcılığa sahip olan fondöteniniz varsa cilt tonunuzu eşitlemek için ince şekilde uygulayabilirsiniz. BB Krem ya da CC Krem kullanarak doğal makyaj yapabilirsiniz. Fondöten kullanmasam olur mu diyorsanız eğer güzel durmayacağını şimdiden söyleyelim. 

Pudra

Eğer cildiniz yağlıysa, doğal makyaj ürünleri arasına pudrayı eklemeniz gerekiyor. Fakat pudra kullanmak zorunlu değil. Özellikle yaz günlerinde kullandığınız pudra cildinizde pullanma yapabilir. Eğer karma ya da kuru bir cilde sahipseniz hızlı makyaj yaparken pudra kullanmamalısınız. Pudra kullanmadığınız takdirde eksikliğini hissetmeyeceğinizi şimdiden söyleyelim. Özellikle yaz aylarında pullanma ile karşı karşıya kalmamak için çok fazla pudra tercih etmemeniz gerekiyor. 

Allık

Doğal makyaj yaparken olmazsa olmazlarınızdan biri de allık olmalıdır. Yok gibi makyaj yaparken fazla allık kullanmamalısınız. Fırçanın ucuna allığı alarak, hafif dokunuşlarla elmacık kemiklerinize, burnunuza, alnınıza ve çenenize uygulayabilirsiniz. Hafif güneşten yanmış ise cildiniz bebek gibi parlayacaktır. Doğal makyajda allığı çok fazla kullanırsanız makyajınız doğallıktan çıkacaktır.  

Aydınlatıcı

Doğal makyaj yaparken aslında aydınlatıcı kullanmanıza gerek yok. Fakat kimi kişiler için aydınlatıcı olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Elbette yok gibi makyaj yaparken gerek yok fakat günlük makyaj rutininiz olacak yok gibi duran makyaja aydınlatıcıları da ekleyebilirsiniz. Yalnız unutmamanız gereken bir şey var ki o da doğal makyaj yaparken, aydınlatıcıyı fazla abartmamanız gerekiyor. 

Göz Makyajı

Doğal Göz makyajı yapmak için far kullanma zorunluluğunuz yok. Şeffaf bir maskara yardımıyla harika bakışlara sahip olabilirsiniz. Eğer illaki göz kapaklarım biraz renkli olsun istiyorsanız hem gözlerinize hem de dudaklarınıza uygulanabilen kalem rujlar arasında nude tonlarını tercih edebilirsiniz. Adeta göz kapaklarınızda kendi ten renginizin hissini yaratabilirsiniz. Doğal bir görünüm elde edebilmeniz için göz makyajınız kesinlikle abartılı olmamalıdır. 

Dudaklar

Makyajın en en önemli yeri gözler ve dudaklardır. Göz makyajınızın doğallığına göre dudaklarınızı da renklendirebilirsiniz. Daha hafif renklerde olan rujlar ile dudaklarınızı renklendirebilirsiniz. Eğer dudaklarınızın pigmenti iyiyse yani dudaklarınız kendiliğinden renkliyse ruj sürmenize bile gerek yok. Eğer isterseniz dudaklarınızı nude renklerle renklendirebilir hatta küçücük bir parlatıcı ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüme sahip olmanız için doğal bir ruj kullanmanız önemlidir. 
NOT: Özel malzemelerle yapılan porselen makyaj kesinlikle doğal makyaja girmeyecektir. Pürüzsüz ve porselen bebek gibi bir cilde sahip olmak istiyorsanız eğer daha ağır makyaj malzemelerini kullanmanız gerekmektedir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER