DÜ çevre takımı TEKNOFEST'te birinci oldu

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) Çevre takımı, Gaziantep'te düzenlenen Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) yarışmasında çevre ve enerji teknolojileri alanında birinci oldu. Üniversiteden yapılan açıklamada, DÜ Çevre...

DÜ çevre takımı TEKNOFEST'te birinci oldu

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) Çevre takımı, Gaziantep'te düzenlenen Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) yarışmasında çevre ve enerji teknolojileri alanında birinci oldu.

Üniversiteden yapılan açıklamada, DÜ Çevre takımının doğal kaynaklardan biri olan ve sürekli azalmakta olan suyun toplu konutlarda geri kullanımını amaçlayan bir proje tasarladığı belirtildi.

"Güneş Enerjisi İle Çalışan Eketroflotokoagülasyon Prosesi İle Toplu Konutlardan Kaynaklanan Evsel Gri Suyun Arıtımı ve Geri Kazanımı" başlıklı proje ile evlerde, banyo, mutfak ve makine gibi alanlardan oluşan atık suyun yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanılarak arıtımı ve geri kazanılmasının sağlanacağı kaydedildi.

Takımın akademik danışmanı DÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü'nden Dr. Öğr. Üyesi Pınar Sevim Elibol ile takımı oluşturan DÜ Fen Bilimleri Enstitüsü öğrencileri Hakkı Erdoğan ve Kübra Gökmen birinci olmaktan duydukları gurur ve mutluluğu dile getirdi.

DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar da çevre takımını kutlayarak başarılarının devamını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER