DÜ'de "İşletme Fakültesi'nden Mezun Olunca Yolumu Nasıl Çizmeliyim?" etkinliği

DÜ'de

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi'nin düzenlediği "İşletme Fakültesi'nden Mezun Olunca Yolumu Nasıl Çizmeliyim?" adlı etkinlikte, İşletme Fakültesi öğrencilerine kariyer oluşturmada izleyecekleri yol haritası anlatıldı.

DÜ'den yapılan açıklamada, DÜ Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi'nden Öğr. Gör. Yasemin Olğaç Akar'ın sunum yaptığı etkinliğin sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştiği belirtildi.

İşletme Fakültesi mezunlarının farklı sektörlerde çalışma şansının olduğuna vurgu yapan Akar, öğretim hayatı içerisinde kendisini iyi yetiştiren, kendisine önemli nitelikler kazandıran, fark yaratan kişilerin iş bulma konusunda sıkıntı yaşamayacağını söyledi.

Kariyer Geliştirme ve Mezun İzleme Uygulama Araştırma Merkezi'nin, öğrencilere ve mezunlara bire bir danışma hizmeti verdiğine değinen Akar, "Kariyer planını belirlememiş kişilerin öncelikle kendilerine bir kariyer planı oluşturmaları gerek ve bu amaç doğrultusunda arkadaşların çalışmalarını yürütmesi lazım." dedi.

Akar, stajın öğrenciler için önemli olduğunu ifade ederek "Önceden öğrenciler elinde kağıtlarla fabrika fabrika dolaşarak kendilerine staj yeri arardı şimdi online olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin oluşturduğu Yetenek Kapısı’nın https://www.yetenekkapisi.org/login internet adresinden kolaylıkla başvuru yapabilir." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER