"Eğreti Hayatlar"isimli fotoğraf sergisi yarın açılacak

TRABZON (AA) - Trabzon'da yaşayan Elmas Cumcu, kültür ve doğa gezisi kapsamında gittiği mahallede yaşayan Suriyelilerin, özellikle çocukların günlük yaşantılarını, mutluluklarını ve hüzünlerini ortaya koyarak hazırladığı fotoğraf...

TRABZON (AA) - Trabzon'da yaşayan Elmas Cumcu, kültür ve doğa gezisi kapsamında gittiği mahallede yaşayan Suriyelilerin, özellikle çocukların günlük yaşantılarını, mutluluklarını ve hüzünlerini ortaya koyarak hazırladığı fotoğraf sergisi, yarın açılacak.

Ev hanımı olan 51 yaşındaki Cumcu, bir dernek tarafından yaklaşık iki yıl önce düzenlenen gezide Ortahisar ilçesinin Esentepe Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli ailelerle tanıştı.

Cumcu, Suriyeli ailelerin yaşadığı sıkıntıları yakından takip ederek, mahalle sakinleriyle tanışıp dost olmaya başladı. Amatör fotoğrafçılık sanatıyla da ilgilenen 4 çocuk annesi Cumcu, aradan geçen 2 yılda Suriyelilere yardım ederken, onların Türkiye'deki yaşamlarını da fotoğraflamaya karar verdi.

Cumcu'nun, 3 yıldır çektiği fotoğraflarla "Eğreti Hayatlar" ismini verdiği sergi, yarın Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde ziyarete açılacak.

Sergi, 18 Ekim'e kadar açık kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER