Elektrik Abone Açma İşlemleri İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Elektrik aboneliği için ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeli? Bu konuda sizlere gerekli tüm bilgileri aktaracağız.

GENEL 23.07.2021, 09:24 23.07.2021, 09:42
Elektrik Abone Açma İşlemleri İçin İzlenmesi Gereken Adımlar

Yeni bir eve taşınacağınız zaman tamamlamanız gereken işlemlerin başında elektrik aboneliği geliyor. Abonelik işlemlerinin hızlı ve bir o kadar da kolay bir biçimde tamamlanmasını sağlamanız mümkün! Bunun için sadece en doğru adımları izlemeniz gerekiyor. Bu sayede gereksiz bir zaman kaybı yaşamadan da elektrik aboneliği işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Peki, elektrik aboneliği için ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeli? Bu konuda sizlere gerekli tüm bilgileri aktaracağız. Öncelikle işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için bazı bilgilere ihtiyaç duyulacaktır. Eski ve yeni evinize ait olan tesisat numarası, ihtiyaç duyulan bilgilerden ilkidir. Sayaç seri numarasına da gereksinim olabiliyor ve bu nedenle yanınızda eski bir elektrik faturanızı getirmeniz gerekiyor. Bununla birlikte yanınızda bulundurmanız gereken farklı belgeler de olduğunu belirtelim. Elektrik aboneliği için ihtiyaç duyulan belgeler şöyledir:

  • Kimlik kartı
  • Kiracılar için ev sahibinin adı ve soyadı
  • DASK poliçe numarası

Bu belgelerle birlikte yanınızda bir de güvence bedelinin olması gerekiyor. Kimi zaman güvence bedeli tutarının iki faturaya eşit şekilde yansıtılması da söz konusu olabiliyor. Bu durumda güvence bedeli iki eşit tutara bölünür. İlk meblağ ilk faturaya ve diğer tutar da ikinci faturaya yansıtılır.

Yeni inşa edilen bir binaya taşınacaksanız bu durumda yukarıda söz ettiğimiz belgeler ile birlikte birkaç prosedürü daha yerine getirmeniz gerekebilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için rotanızı hemen Enerjisa internet sitesine çevirebilirsiniz. Bu site üzerinden yeni taşınacağınız evin ya da ofisin elektrik abonelik işlemlerini gerçekleştirmek için ne yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte yanınızda hangi belgelerin olması gerektiği ya da güvence bedeli miktarı gibi bilgilerin de aktarıldığını belirtmemiz gerekir.

Bu arada söz ettiğimiz internet sitesine evinizi taşımadan önce dikkat etmeniz gerekenler konusunda da detaylı bilgi bulunduğunu söyleyebiliriz. İlk defa taşınacak olanlar, ev taşıma konusunda deneyim sahibi olmayanlar için bu bilgiler çok büyük bir önem taşıyor. Siteye uğradığınızda mutlaka bu bilgilere de göz atmalısınız. Bu sayede taşınma sürecini daha kolay atlatmanız da mümkün olacaktır.

Yorumlar (0)