En Güzel Düğün Davetiyesi

En Güzel Düğün Davetiyesi

Düğünü güzel yapan tek unsur aslında çiftlerin mutluluğuna dahil olacak olmaktır. Buna vesile olacak en güzel araçlardan biri de düğün davetiyesidir. Hep heyecanlanırız ya bir düğün davetiyesi aldığımızda. Açıp hemen bakmak, incelemek isteriz. Tasarımına, zarfına, içinde yazılan davetiye metnine dikkatle göz gezdiririz. Sonra kendimizce bir değerlendirme yaparız. Güzel veya basit deriz. Peki nedir sizce düğün davetiyesini en güzel yapacak unsur? Gelin hep birlikte bu soruya cevap arayalım.

Hayatın her alanında olduğu gibi burada da dikkat çekicilik ön plandadır. İnsan dikkatini çeken şeylere yönelme eğilimindedir. Peki davetiye üzerinden bu dikkat çekiciliği nasıl sağlayacağız?

Dikkat Çekicilik Unsuru

Unutma!  Dikkatleri üzerine çekmek istiyorsan her daim özgün olmalısın. Yaratıcılığının sınırlarını zorlamalısın. Pek tabi bunu bir davetiye üzerinden de yapabilirsin. Nasıl mı?

Farklı Tasarımlar Kullanmak

Doğa dostu ol ya da olma. Daha önce de bahsettiğimiz gibi bu sene akım sadelikten yana. O yüzden düğün davetiyesi seçiminde minimum şatafat, maksimum geri dönüşümcülükten yana olmalısın. Günümüzde de buna uygun binlerce davetiye modeli mevcut. İster kağıdını organik kullan istersen TEMA vakfı için özel hazırlanan yeşil davetiyelerden bastır, istersen de kalem şeklinde hazırlanacak muhteşem, doğa dostu davetiyelerden kullan. Bir şekilde bu yola adım attığın sürece, davetiyen de o aranılan en güzel davetiye sınıfına dahil olacaktır.

Belirli Bir Konsepte Sahip Olmak

Belirli bir tema etrafında toplanmış her şey dikkat çeker. Çünkü tek bir şeyi simgeler. Bu noktada tematik davetiyelerden faydalanabilirsin. Nasıl mı? Müzisyensen klaket şeklinde, düğününüzü yapacağınız mekan deniz kenarıysa ya da denizciysen şişe şeklinde, düğününü yapacağın mevsim sonbaharsa ahşap materyaller hazırlanmış davetiyelerden yararlanabilirsin. Tüm bunların dışında pop-up davetiyeler, çark şeklinde hazırlanmış davetiyeler, kurabiye davetiyeler ya da çok daha farklı bir amaca hizmet etsin istiyorsan kitap ayracı şeklinde davetiye hazırlaman da mümkün.

Tüm bunlar arasında sana uyacak bir model mutlaka vardır. Gördüğün gibi seçenekler çok fazla. Yeter ki sen ne istediğini bil. Bilirsen davetiyenin de mutlaka bir hikayesi olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER