En Kanlı Seri Katiller

Geçmişten bugüne gelinceye dek En Kanlı Seri Katiller kimlerdir? İşte, en kanlı seri katiller listesi..

En Kanlı Seri Katiller

Ted Bundy


Evlenmemiş, genç bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Ted Bundy, babasının kimliğini asla öğrenmedi ve büyükannesinin aslında annesi, annesinin ise aslında kız kardeşi olduğuna inanarak büyüdü.

Zor bir ergenliğin ardından, Ted Bundy Washington Üniversitesi'nden mezun oldu ve kısa bir süre sonra 1966'da Seattle'da ilk kurbanını öldürerek ölümcül çılgınlığına başladı. Öncelikle çekici üniversite öğrencilerinin üzerine odaklanan Ted Bundy, Pasifik Kuzeybatı'da bir dizi cinayet işledi. Utah ve Colorado'da da cinayetlerine devam etti ve tutuklanmadan önce birkaç kadını daha öldürdü. Adam kaçırma suçundan hüküm giymesine rağmen, Colorado'da yargılanmayı beklerken polis nezaretinden bir değil iki kez kaçmayı başardı. Florida'ya taşındı ve burada bir kız birliğinin birkaç üyesini ve son kurbanı, tecavüz edip öldürdüğü 12 yaşındaki bir kızı öldürdü.

Ted Bundy, son cinayetinden bir hafta sonra çalıntı bir arabayı sürerken sonunda yakalandığında, davası hızla medyanın ilgisini çekti. Tamamen televizyonda yayınlanan ilk cinayet davasıydı ve Ted Bundy'nin avukat tutmamasını ve kendi kendini savunması dikkat çekti. Yakışıklı ve çekici olması sebebiyle katil olabileceğine pek ihtimal verilmiyordu. Bir medya yıldızı oldu, gazetecileri hücresinde karşıladı, kadınlardan hayranlık mektupları aldı (ve hatta onlardan biriyle evlendi) ve infazını erteleme umuduyla işlediği diğer cinayetler hakkında sonsuz bir ipucu listesi verdi. Ancak işe yaramadı. 1989 yılında elektrikli sandalyede infaz edildi ve kurbanlarının gerçek sayısı bilinmiyor.

John Wayne Gacy


Chicago banliyösü komşularının çoğu için John Wayne Gacy, popüler blok partileri düzenleyen, yerel Demokratik siyasette gönüllü olan ve genellikle yerel çocuk partilerinde palyaço olarak rol alan arkadaş canlısı bir adamdı. Ancak genç bir çocuğa cinsel tacizde bulunduğu için hapishanede bir süreliğine hizmet etmiş olan John Wayne Gacy, komşularının görmeyen gözlerinin hemen altında korkunç bir sır saklıyordu.

1978'de, en son John Wayne Gacy ile birlikte görülen (gencin inşaat işi için çalışmayı umduğu) 15 yaşındaki bir çocuk kaybolduğunda, polis John Wayne Gacy'nin evi için bir arama emri çıkardı. Orada daha önce kayıp olduğu bildirilen birkaç gence ait bir sınıf yüzük ve kıyafet buldular. Evin altında, nüfuz eden bir kokunun bulunduğu 4 metrelik bir gezinme alanında, John Wayne Gacy'nin tecavüz edip öldürdüğü 29 erkek ve gencin çürüyen bedenlerini bulduklarında şok oldular. John Wayne Gacy'nin eski karısı kokudan yıllardır şikâyet etmişti ama John Wayne Gacy onu neme neden olan küf olarak tanımlamıştı. Çok sayıda kurbanın aile üyeleri daha önce olası bir şüpheli olarak John Wayne Gacy'yi gösterdiği için kolluk kuvvetleri de eleştirildi. Evinde bulunan cesetlere ek olarak, John Wayne Gacy birkaç kişiyi daha öldürdüğünü itiraf etti. Yakındaki bir gölde kurbanlarının vücutlarını yok etmek ve birir delilik savunması sunma girişimleri başarısız oldu. 33 cinayetten mahkûm edildi ve 1994 yılında ölümcül iğne ile idam edildi.

Karındeşen Jack


1888'de Londra'nın Whitechapel bölgesi, şehrin sokaklarında dolaşan acımasız bir seri katilin olduğu haberleri ile yankılanıyordu. Kimliği belirsiz deli, fahişeleri boğazlarını kesmeden ve vücutlarını bir oyma bıçağıyla sadistçe parçalamadan önce karanlık meydanlara ve ara sokaklara çekiyordu. O yaz ve sonbaharda, East End bölgesinde beş kurban katledilmiş olarak bulundu, bu da bir medya çılgınlığına ve şehir çapında insan avına yol açtı. Katil tarafından Londra Metropolitan Polis Teşkilatına (Scotland Yard olarak da bilinir) gönderildiği, memurları korkunç faaliyetleri hakkında alay ettiği ve gelecek cinayetler hakkında spekülasyon yaptığı iddia edilen bir dizi mektup ele geçirildi.

O yıllarda modern adli tıp teknikleri olmadığı için, Viktorya polisi, Karındeşen'in iğrenç suçlarını soruşturmakta güçlük çekiyordu. Kasım ayında son kurbanını aldıktan sonra, katil bir hayalet gibi ortadan kaybolmuş gibiydi. Dava nihayet 1892'de kapatıldı, ancak Karındeşen Jack kalıcı bir hayranlık kaynağı olarak kaldı. En popüler teoriler, katilin muhtemelen bir kasap veya cerrah olduğudur. 100'den fazla olası şüpheli ölümde parmağı olduğu düşünülmektedir.

Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer, 20 Mayıs 1960 yılında ABD’nin Milwakuee eyaletinde doğdu. Babası kimya mühendisi olduğu için sık sık laboratuvarda kalıyordu, annesinin ise psikolojik hastalığı vardı ve bu yüzden yataktan çıkamıyordu. Bu sebepler yüzünden Jeffrey Dahmer kendi kendini büyütmek zorunda kaldı. Jeffrey Dahmer çocukluk yaşlarında normal davranıyordu fakat ergenliğe girdiğinde bu durum farklılaşmıştı. Giderek çekingenleşiyordu ve uzmanlar Jeffrey Dahmer’in çekingenleşme sebebinin yaşlı komşusu tarafından tecavüze uğraması olduğunu düşünüyorlardı.Jeffrey Dahmer, bulduğu ölü hayvanları evde veya yakınlardaki ormanda kesmekte ve incelemekteydi. Jeffrey Dahmer liseden mezun olduğu sıralarda alkolik olmuştu. 18 yaşında ise ilk cinayetini işledi. Steven Hicks adında bir otostopçuyu babasının evine götürdü. Bira içmeyi ve seks yapmayı teklif etti. Steven Hicks gitmek isteyince ise onun kafasına 5 kiloluk dambıl vurarak öldürdü ve evin arka bahçesine gömdü. Bu olaydan sonra 9 yıl hiçbir cinayet işlemedi. Steven Tuomi isimli bir erkeği öldürerek suskunluğunu bozdu. Jeffrey Dahmer’in hedefinde eşcinsel erkekler vardı. Gay barların kapısında bekliyor ve seks yaptıktan sonra onları öldürüyordu. 1990 ve 1991 yılları arasında tam 12 cinayet işledi ve bu cinayetleri anneannesinin öldükten sonra taşındığı evde işliyordu. Jeffrey Dahmer, öldürdüğü kişilerin cesetlerinden zombi yapmak istiyordu. Cesetlerin kafasına hidroklorik asit ve kaynar su enjekte ediyordu. Oturduğu apartmanın sakinleri Jeffrey Dahmer’in dairesinden gelen kötü kokuları ve elektrikli testere gürültülerini öne sürerek şikâyette bulundular. 22 Temmuz 1991’de Jeffrey Dahmer, Tracy Edwars’ı evine davet etti. Jeffrey Dahmer ona kelepçe takmak istedi fakat başarılı olamadı. Ardından Tracy Edwars kurtulmayı başardı ve hemen yoldan arabayla geçen polislere her şeyi anlattı. Polisler Jeffrey Dahmer’in evine vardığında ise kafatasları, cesetler, parçalanmış el ve penisler gibi birçok şey buldu. Çıkarıldığı mahkemede 15 ayrı suçtan 957 yıl hapis cezası aldı. Jeffrey Dahmer hapishanede iki suçlu tarafından, ilk cinayetinde işlediği suç aleti olan dambıl tarafından öldürüldü ve beyni incelenmeye ayırıldı.

Ed Gein

Korkunç davranışları Psycho , Silence of the Lambs ve The Texas Chain Saw Massacre'a ilham veren adam, Wisconsin'in izole bir bölgesinde büyüdü. Alkolik bir babanın ve otoriter bir annenin çocuğuydu. Babası, erkek kardeşi ve annesi 5 yıllık bir süre içinde öldüğünde, aile çiftliğinde tek başına kaldı ve sonunda evin bazı kısımlarını kordon altına alarak onu bir tür tapınağa çevirdi.

On üç yıl sonra, yerel polis, hırdavatçı dükkanının kayıp sahibi Bernice Worden ile ilgili bir ipucunu takip ederek çiftliğe geldi. Bernice Worden'ın kirişlerden baş aşağı sarkan başsız cesedini keşfettiler. Mülkü araştırdıklarında, insan vücudu parçalarının sandalye ve çanak gibi ev eşyalarına dönüştürüldüğü, duvarda asılı olarak kullanılan yüzler ve insan gövdesinden yapılmış bir yelek içeren bir korku salonu ortaya çıktı. Bu korkunç eşyaların çoğu Ed Gein'in mezarlarından çaldığı ölü bedenlerdendi, ancak Bernice Worden'e ek olarak başka bir kadını da öldürmüştü. Sevgili annesinin yeni bir versiyonunu oluşturmak için vücut parçalarını kullandığını ifade etti. 10 yıl akıl hastanesinde kaldı ve ardından yargılanmasına başlandu. Cinayetten hüküm giydi fakat cinayetleri işlediği sırada akıl sağlığı yerinde olmadığı için beraat etti. Ancak tekrardan akıl hastanesine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER