Fransızlar İşi Başka Yere Çekiyor; Erdoğan’a Saldırı

Fransızlar İşi Başka Yere Çekiyor; Erdoğan’a Saldırı

Fransızlar İşi Başka Yere Çekiyor; Erdoğan’a Saldırı

 

HaberTS- Haber Servisi-  Türkiye büyürken karşısına birçok rakip de çıkmaya devam ediyor; bu rakiplerin çoğu Avrupa ülkeleri, onlar ABD’nin yancılığını yaparken bize liderlik etmeye çalışıyorlar. Türkiye ile problemleri olmamasına karşın ülkemize karşı problemleri olduklarını iddia eden bu zatlar hayatlarının en büyük hatalarını yaptıklarının farkında değiller. Nasıl ülkemiz de varsa Fransa’ya ait dünyaca ünlü gazeteler vardır; bu gazetelerin yazdığı sadece kendi ülkelerinde değil bütün dünya ülkelerinde olay olmayı başarır. Bir Fransız gazetesi ki bu gazete çok büyük bir gazete saçma sapan bir başlık attı. Attıkları başlıkta türkiye2yi temsilen er5doğan’ın Sevr anlaşmasının intikamını aldıklarını söylediler. Yıl olmuş 2020 yılı bu zamanda geçmişten intikam alma diye bir düzen mi kalmış Türkiye sadece gelişmek ve büyümek, dünyanın zirvesine oturmak istiyor. İşte detaylar

Sevr’i bize 100 yıl önce de kabul ettiremediniz

Türkiye cumhuriyeti yeni bir devlet ismi ile kurulmadan önce, Osmanlı devleti varlığını sürdürüyordu; Osmanlı devleti kuruluşundan itibaren uzun yıllar var olmuş hatta dünyanın yıllarca zirvesinde oturmuş ama sonunda gerileyip yıkılmıştır; yıkılmadan önce koca cihan imparatorluğunun katıldığı son savaş 1. Dünya savaşı olmuş ve Türkler bu savaştan çok büyük galibiyetler almasına rağmen mağlup sayılarak ayrılmıştır. Bu savaşta dünya devletleri itilaf ve ittifak devletleri olarak ikiye ayrılırken Osmanlı devleti ittifak tarafında olmuş ve kaybedince itilaf güçleri tarafından çok zor bir anlaşmaya imza attırılmaya çalışılmıştır. Bu anlaşmayı sunan Avrupalı devletler imzalandığı yerden kaynaklı adına Sevr anlaşması demişlerdir. Yani çok ağır maddeler ve o zaman ki Osmanlı devletinin fiilen yıkılması anlamına gelen bu anlaşma Osmanlı Meclisi tarafından zaten kabul edilmemiştir. Mustafa Kemal Paşa kurtuluş savaşını başlatınca da Sevr’den Lozan’a doğru bir yol alınmıştır. Biz Sevr anlaşmasının öcünü sizlerden çoktan almışken şimdi derdimiz ne ki böyle bir anlaşma peşinde koşalım. Bizim derdimiz yok ama onların derdi çok açık bir şekilde belli oluyor; bu devletlerin tek derdi Akdeniz’i kazanmak için ülkemizi kötü göstermektir.

Akdeniz hayalleriniz boşa çıktı

Bu devletlerin Akdeniz hayali boşa çıktı; Fransa bahsettiğimiz 1. Dünya savaşı yıllarında Osmanlı devleti elinde olan Ortadoğu topraklarına saldırmış ve kuzey Afrika’da ki topraklara İtalya daha öte taraflarına Fransa girmiştir.  O zamandan bu yana Akdeniz üzerinde büyük bir etkiye sahip olan dış güçler şimdi de aynı hassasiyeti bekliyor ama dünyanın düzeni o günden bu güne çok hızlı bir şekil de değişti. Onların gücü geriye giderken bizlerin gücü hep ileriye gitmiş ve şimdi bulunduğumuz bölgede tıpkı geçmiş zamanda olduğu gibi en büyük güç haline geldik. Türkiye üzerine basit oyunlar oyamamayı bırakıp başka işler peşinde koşmayı tercih etsinler ki artık bu düzen bir işe yaramıyor.

Sömürücü dönemleriniz bitti

Onların dünyaları sömürdükleri dönem bitti ama onlar bunun farkında değiller; hala kendilerini geçmiş günlerinde sanıyorlar ama o köprünün altından çok sular aktı. Akdeniz de biz sömürücü bir devlet değiliz; oraya davet edildik ve biz de bu daveti kırmadan gittik. Sonuç olarak Akdeniz’in bizim olan ve davet edildiğimiz kısmında hakkımız olarak, sondaj arıyoruz. Bunu bu kadar büyüten sizlerin pisliğinden başka bir durum değildir. Sürekli sayın cumhurbaşkanını öne çıkararak onun üstünden bütün ülkeyi kötü gösterme çabalarınızın hepsi boşa çıkacak. Bunu sizler de bizlerde daha iyi biliyorsunuz. Bu boş işleri bırakıp ülkenize bakmanız sizler için daha sağlıklı olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER