Gözaltı Işık Dolgusu İle Daha Canlı Bakışlar!

Gözaltı Işık Dolgusu İle Daha Canlı Bakışlar!

Gözaltı ışık dolgusu nedir?

Yalnızca gözaltı bölgesi için özel olarak üretilmiş hyalüranik asit içeren gözaltı ışık dolgusu ile daha diri bir cilde sahip olmak mümkün. İnsanların çoğunun gözaltlarında zaman geçtikçe veya genetiğe bağlı olarak torbalanmalar ve morarmalar oluşur. Bu ise kişiyi oldukça yaşlı ve yorgun göründürür. Genetik özelliklere ve yaşlılığa ek olarak kronik uykusuzluk ve sağlıksız bir yaşama bağlı olarak da gelişen bu gözaltı torbaları ve morluklarını gözaltı ışık dolgusu ile yok edebilirsiniz.

Hyalüranik asit cilde nem kazandıran ve cildin daha genç ve dolgun görünmesini sağlayan etken maddedir. Fakat yaş aldıkça ciltte bulunan hyalüranik asit miktarı azalır. Bu da daha yaşlı görünen ve solgun bir cilde sahip olmamıza neden olduğu gibi göz altlarında yağ dokusunun azalması ile çökmeler ve kararmalar meydana gelir. İşte gözaltı ışık dolgusu ile tüm bu sorunlara çözüm bulabilirsiniz! Gözaltı ışık dolgusu cilde nemi geri kazandırarak daha canlı bir bakışa kavuşturur.

Gözaltı torbaları ve morlukları neden oluşur?

Bilhassa kadınların sıkça şikayet ettiği bir cilt problemidir gözaltı torbaları ve morlukları. Özellikle 30'lu yaşlardan sonra daha da fazla belli olurlar. Genellikle genetik nedenlere bağlı olarak gelişse de başka birtakım sebepler de ciltte bu deformasyonların oluşmasına yol açar. Alkol ve sigara kullanımı, kronik uykusuzluk, bazı alerjik reaksiyonlar ve sağlıksız bir yaşam tarzı da gözaltında oluşan halkalanmaları tetikler.

Gözaltı torbalanmaları ve morluklarına en iyi gelen tedavi ise gözaltı ışık dolgusudur. Gözaltı ışık dolgusu ise istenmeyen gözaltı halkalanmalarınıza ve morluklarınıza basit bir işlem ile veda etmeniz mümkün. Üstelik oldukça pratik ve kolay bir uygulama ile herhangi bir iyileşme sürecine ihtiyacınız yok.

Gözaltı ışık dolgusu içeriği nedir?

Gözaltı ışık dolgusu içeriğinde vücutta da doğal olarak bulunan ve gözaltı morluklarının tedavisi amacıyla özel olarak üretilmiş olan hyalüranik jel barındırır. Bu jel gözaltı problemleri için özel olarak geliştirilmiştir ve gözaltı ışık dolgusu malzemelerinin ana temelini oluşturur. Hyalüranik jelin içeriğinde hyalüranik asit ve poly vitamin kompleksi bulunmaktadır. Hyalüranik asit daha çok gözaltı torbalarına ve morluklarına karşı iyi gelir. Poly vitamin kompleksi ise hücreleri uzun vadeli olarak yeniler.

Gözaltı ışık dolgusu nasıl uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusu diğer dolgu yöntemlerine oranla biraz daha farklılık gösteren bir operasyondur. Gözaltı ışık dolgusu işlemi diğer dolgu işlemlerinin aksine deri altına değil kemik üstüne yapılır.

Uygulama esnasında dolgu maddesinin oldukça yavaş ve dikkatli bir şekilde vücuda verilmesi gerekir. Gözaltı ışık dolgusu işlemi ağrılı ve acılı bir uygulama değildir çünkü işlem esnasında tedavi bölgesi anestezik madde yardımıyla uyuşturulur. Ek olarak bu işlemde jel içerisinde de anestezik bir madde bulunur. Bu nedenle ağrı ve acı eşiği minimuma iner demek mümkündür.

Gözaltı ışık dolgusu uygulaması yalnızca kadınlara özel bir uygulama değildir. Erkekler de gönül rahatlığıyla uygulayabilirler. Hatta son zamanlarda metroseksüel erkek sayısı arttıkça gözaltı torbaları ve morlukları için gözaltı ışık dolgusu yöntemine başvuran erkek sayısı da bir hayli çoğaldı.

Gözaltı ışık dolgusu ne kadar süre kalıcılığını korur?

Gözaltı ışık dolgusu içeriğinde vücutta da doğal olarak bulunan hyalüranik asit barındırır. Hyalüranik asit sayesinde işlem kalıcılığını uzun süre korumaktadır. Gözaltı ışık dolgusu eğer hyalüranik asit etken maddesi ile uygulanırsa kalıcılık süresi 1,5 yıla kadar devam eder. Hatta bazı kişilerde kalıcılığını 3 yıla kadar koruduğu da gözlenmiştir. İşlem her tekrar edildiğinde kalıcılık süresi de artmaktadır.

Hamile kadınlar için gözaltı ışık dolgusu uygulaması riskli midir?

Gözaltı ışık dolgusu yaptırmak için genellikle hamilelik sonrası dönemin gelmesi beklenir. Hamile kadınlara bu uygulamanın yapılması önerilmez. Fakat yine de bilimsel olarak herhangi bir zararı olduğuna dair bir kanıt bulunmamaktadır.

Gözaltı ışık dolgusu riskleri nelerdir?

Gözaltı ışık dolgusu içeriği daha önce de bahsettiğimiz gibi hyalüranik asittir. Hyalüranik asit vücutta doğal olarak bulunan bir maddedir ve hiçbir zararı yoktur. Aksine hyalüranik asit yokluğunda cilt nemini kaybeder ve bu durum daha solgun bir cilt oluşmasına neden olur. Bu nedenle vücutta hali hazırda üretilen bir madde gözaltı ışık dolgusu yöntemiyle tekrar vücuda enjekte edilir. Hyalüranik asidin bilinen bir riski ve yan etkisi yoktur. Yalnızca işlemden sonra tedavi bölgesinde oldukça kısa süren kızarma, hafif de olsa enjeksiyon bölgesinde morluk görülebilir.

Gözaltı ışık dolgusu için uygun adaylar kimlerdir?

Gözaltı ışık dolgusu vücudundaki mevcut hyalüranik asit dengesi zamanla azalmış, genetik veya diğer dış etkenlere bağlı olarak göz çevresinde halkalanma, morarma ve torbalanma oluşmuş ve bu nedenle genel yüz görünümünden hoşnut olmayan kişiler için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Gözaltı ışık dolgusu ile daha diri ve canlı bir yüze kavuşabilirsiniz. Özellikle gözaltı çevresinden şikayetçi olan kadınların ve son zamanlarda erkeklerin de oldukça sık başvurduğu bir yöntem haline gelmiştir.

Gözaltı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

  • Gözaltı ışık dolgusu işleminden sonra enjeksiyon bölgesinde nadir de olsa kızarıklık oluşabilir. Fakat bilinmelidir ki bu kızarıklık birkaç saat içerisinde ortadan kalkmaktadır.
  • Gözaltı ışık dolgusu tedavisi sonrasında bölgeye buz kompres uygulaması yapılmalıdır.
  • İşlemden sonra belli bir zaman tedavi bölgesine temas etmemek gerekir.
  • Tedaviden sonraki ilk gün içerisinde sıcak duş alınmamalıdır.
  • Gözaltı ışık dolgusu sonrasındaki ilk iki gün aşırı mimik yapmaktan ve gülümsemekten uzak durulmalıdır.
  • Bir süre ağır egzersiz yapılmamalıdır.
  • İşlem sonrası doktorun öneri ve tavsiyelerinin dışına çıkılmamalı, bu tavsiyeler dışında farklı kozmetik ve dermatolojik ürünler kullanılmamalıdır.

Gözaltı ışık dolgusu işlemi anti-aging bir özelliğe sahip midir?

Gözaltı ışık dolgusu işlemi anti-aging bir özelliğe sahiptir. İçeriğinde bulunan vitamin, protein antioksidan ve aminoasit gibi maddeler sayesinde deriyi daha da güçlendirerek yaşlanmayı geciktirici özelliği bulunur.

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları nedir?

Gözaltı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu miktarına göre değişmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak gözaltı ışık dolgusu fiyatları ve 1 ml dolgu fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER