Havza'da okuma etkinliği

SAMSUN (AA) - Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Öğrencilerle Okuyoruz 2" Projesi kapsamında kitap okuma etkinliği düzenlendi. 100. Yıl İlkokulunda 265 öğrencinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, Kaymakam...

Havza'da okuma etkinliği

SAMSUN (AA) - Havza Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Öğrencilerle Okuyoruz 2" Projesi kapsamında kitap okuma etkinliği düzenlendi.

100. Yıl İlkokulunda 265 öğrencinin katılımıyla düzenlenen etkinlikte, Kaymakam Metin Yılmaz, Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Sağlam, protokol üyeleri, okul müdürleri ve öğrenciler bir saat kitap okudu.

Öğrenciler ile bir süre sohbet eden Kaymakam Yılmaz, okumanın hayat boyu devam edecek bir süreç olduğunu söyledi.

Kitap okuma alışkanlığının önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Sizlerin güzel ve başarılı bir geleceğin yanı sıra düşünce ve hayal dünyanızı geliştirerek gelişiminize katkıda bulunacak kitap okuma alışkanlığını pekiştirerek, kitapları hayatınızdaki önemli bir rehber haline getireceğinize yürekten inanıyorum." dedi.

Mezun olduğu sınıfta kitap okuma etkinliğine katılan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak, "Bir zamanlar ben de sizler gibi bu sıralarda oturdum. Rabbim bizlere nasip etti burada bu güzel etkinlikte bir araya geldik. Başarının sırrı çok okumak." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER