İçerik Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

İçerik Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

İçerik yönetim sistemi (İYS) nedir; 6563 sayılı Elektronik Ticaret Düzenlemesi Hakkında kanun ve ticari iletişim üzerine geliştirilmiş olan İYS, E- posta ve SMS gibi mesaj alanlarının kontrollü bir şekilde sağlanması üzerine güvenli kullanım alanı sunmaktadır. 2015 tarihinde yürürlüğe girmiş olan Elektronik ileti sistemi, web tabanlı bir platform üzerinden sağlanır.

İYS Amacı Nedir?

Telefon, çağrı merkezi ve otomatik arama sistemleri üzerinden akıllı ses kaydedicilerle birlikte çalışmakta olan İYS, kısa mesaj hizmeti için devreye girmektedir. Yenilikçi çözümler sunarak, kontrollü bir şekilde iş dünyasında kullanılması sağlanmış olan İYS, toplu mesajların entegre olarak çalışmasına yönelik bir portaldır.

Uygun maliyetli ve çözüm odaklı bir sistem olarak, toplu mesajların ve iletişim alanlarının sağlanması için gerçek ya da tüzel kişiler tarafından kayıt oluşturularak çalışmaktadır. Buradaki temel amaç, ticari elektronik iletinin sağlanması ve sesli aramaların onay ve red odaklı bir şekilde sunulması üzerine odaklanmaktır.

Kısa mesaj, arama ve e- posta üzerinden elektronik ileti sağlanmakta, bu da yasal yöntemlerle uygulanabilmektedir.

İçerik Yönetim Sistemi Hizmet Sağlayıcı

İçerik yönetim sistemi nedir; alıcıların verdiği izinleri görüntüleyip sistemin bu şekilde çalışmasına izin veren İYS24, alıcılara ulaşarak hizmet, ürün ve benzeri işlemler için tanıtım yapılmasını sağlayacak iletilerin gönderilmesini sağlamaktadır. Güvenlik standartlarına uygun şekilde ilerlemekte olan bu sistem, İYS API kullanarak mobil kanallar üzerinden kişilerin yapacağı onaylama işlemine göre de akıllı bir teknolojik yönetim uygular.

Çağrı merkezi, otomatik arama sistemi ve mesajlar yoluyla iletinin yönlendirilmesi sağlanmakta, bu süreçte gerçek ya da tüzel kişilerin hizmetleri hakkında bilgi sahibi olunmasına yönelik işlemler gerçekleştirilmektedir. İYS API sayesinde günlük izin değişiklikleri indirilerek, hizmetin profesyonel bir şekilde sağlanmasına yönelik çalışmalar gerçekleşecektir.

İYS API Web Sitesi

2020 1 Eylül itibariyle güncellenmekte olan yükleme sistemi, kendisine iletilen red beyanını 3 iş günü içerisinde İYS üzerinden bildirmeyle yükümlüdür. Stratejik ve profesyonel bir şekilde ilerlemekte olan bir sistem özelliği olarak, iletilerin sesli mesaj, kısa mesaj, yazılı mesaj olarak iletilmesinde etkili bir yöntem olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER