İngilizce Öğrenmek İçin 6 Temel İpucu

İngilizce Öğrenmek İçin 6 Temel İpucu

Sizlere daha öncesinde İngilizce öğrenmek konusunda bazı detaylardan söz ettik. Fakat bu yazımızda, daha önce hiç bahsetmediğimiz ayrı detaylardan söz edeceğiz. İngilizce öğrenmek konusunda bazı temel unsurlar bulunur. Bu unsurlar sayesinde sizlerde en iyi şekilde yeni bir dilde öğrenebilirsiniz. Bu yazımızdaki prensipleri, sadece İngilizce öğrenirken değil; diğer dilleri öğrenirken de kullanabilirsiniz. Fakat burada en önemli kısımlardan birisi de, gerçekten öğrenmek istemek olacaktır. Buradaki maddeleri harfiyen uygularsanız, neredeyse 1 sene içerisinde İngilizce dilini öğrenmiş olacaksınız. Gerek mesleki İngilizce gerek ise de seyahat sırasında işinize yarayacak olan, günlük İngilizce dilini öğrenebileceksiniz.

Cesaretinizi Kaybetmeyin

Yeni bir şey öğrenmek demek, aslında biraz da hayatınıza farklı bir açı kazandırmak demek olacaktır. Dolayısıyla söz konusu İngilizce öğrenmek olduğu zamanlarda da aynı durum geçerli olacaktır. Eğer sizlerde İngilizce öğrenmek istiyorsanız, ilk işiniz cesaretli olmaktır. Sınıfta İngilizce dersindeyseniz, anlamadığınız bir yeri sorun ya da kurstaysanız, öğretmeninizin sorduğu bir soruya cevap verin. Öğretmeniniz ile diyalog halinde olun, sınıf arkadaşlarınız ile pratik yapın, dil çeviri hususu bu anlamda büyük fayda sağlayacaktır.

Güzel Bir Sözlük Edinmelisiniz

Bir araştırma yaparken, bir dil öğrenirken işinize yarayacak olan en önemli unsur, kesinlikle sözlük olacaktır. Elbette internet, çok önemlidir fakat internetten daha önemli bir şey var ise, o da bir İngilizce sözlük elde etmek olacaktır. Cümle çeviri konusunda oldukça işinize yarayacak olan sözlük, internet üzerindeki sözlüklerden çok daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda bu kelimeler, internet üzerinde yazan kelime anlamlarından daha yararlıdır. Bazen başka bir anlama gelen kelimenin, sözlük üzerinde gerçek anlamına daha çok yaklaşabilirsiniz.

Sürekli Olarak ve Sevdiğiniz Şarkıları Çevirin

Günlük hayatınızda sadece Türkçe şarkı dinlemiyorsunuz. Özellikle de son birkaç senedir, ne kadar Türkçe şarkı dinliyorsak, bir o kadar da İngilizce şarkı dinliyoruz. Bunların çevirisini yaparak, İngilizceye daha çok hâkim olabilirsiniz. Hem o şarkıları sadece dinlemeyecek, aynı zamanda da söylerken, İngilizce konuşma pratiğinizi de geliştirebileceksiniz. Bu da sizlere daha büyük bir fayda sağlayacaktır. İngilizce Türkçe çeviri, bu anlamda sizlere yardımcı olacaktır.

Yabancı Filmleri ve Dizileri Tekrar İzleyin

Yabancı dizi ve aynı zamanda filmleri, sürekli olarak Türkçe altyazılı izlemek sizlere bir anlamda bir şey kazandırmayacaktır. Fakat bir filmi veya diziyi 3 kez, farklı zamanda Türkçe altyazılı izlemenizi öneririz. Bunu yaparken, İngilizce orijinal şekilde izlemelisiniz. Daha sonrasında da İngilizce altyazılı olacak şekilde, yine 3 kere farklı zamanlarda izleyebilirsiniz. Türkçe İngilizce çeviri, bu anlamda daha çok işinize yarayacak olduğunu anlayacaksınız. İzleyebildiğiniz tüm dizi ve filmleri de bu şekilde izlemeli ve İngilizceyi daha iyi pekiştirmelisiniz.

Sosyal Medyayı Kullanın

Sosyal medyayı artık herkes her şekilde kullanıyor. Fakat İngilizce öğrenmek isteyen biri, sosyal medya üzerinden sadece Türkçe sayfaları değil, aynı zamanda İngilizce sayfaları da takip etmeli. İnsanların bu sayede neler paylaştığına ve paylaşırken hangi açıklamaları yaptığına da bakmalı. İngilizceyi Türkçeye çeviri sayesinde her gün kullandığınız bir mecra üzerinden daha akılda kalıcı bir şekilde dil öğrenebilirsiniz.

Sürekli Olarak İçinizden Pratik Yapın

Pratik yapmak sizlere, anlasanız da anlamasanız da büyük fayda sağlayacaktır. Okula giderken, işe giderken, parka giderken ya da herhangi bir yere giderken, o yerler ile alakalı muhakkak pratikler yapın ve yerlerdeki Türkçe kelimeleri İngilizceye çevirin. Türkçeyi İngilizceye çeviri, bu sayede sizler içinde iyi olacaktır. Günlük hayatınızı, İngilizceyi entegre ettiğiniz zaman, İngilizce öğrenmek de keyifli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER