İşsiz Kalmayacağınız Meslekler

İşsiz Kalmayacağınız Meslekler Nelerdir?

İşsiz Kalmayacağınız Meslekler

Günümüzde teknoloji giderek gelişmektedir. Her ne kadar bu durum kimileri için tehdit gibi görünse de kimileri için de fırsata dönüşmektedir. Aslında insanların korkmasının en önemli sebebinin iş istihdamının azalacağını düşünmesidir. Bununla beraber de yapay zeka her geçen gün insanların yaptığı pek çok işin yerini almaktadır. Fakat teknolojinin gelişmesi bizlere yeni iş alanları da sunmaktadır. Biz bugün sizlere teknolojinin bizlere sunduğu meslekler ve işsiz kalmayacağınız meslekler konusunda bilgi vermek istiyoruz. Sizde aşağıda yer alan meslekler arasında size uygun olanı seçerek yapabilirsiniz.

Teknolojinin Bize Sunduğu Meslekler

Her ne kadar bazıları teknolojinin yaptığımız işleri elimizden alacağını düşünse de kimileri de tam aksine insanlara daha fazla iş alanı oluşturduğuna inanmaktadır. Elbette bu durumda büyük tartışma ortaya çıkıyor. Biz de bugün sizlerle hem bu konudaki düşüncelerimizi hem de teknolojinin bize sunduğu yeni meslekleri paylaştık. Aşağıda yer alan meslekler teknolojiyle gerçekleştirebileceğimiz mesleklerdir. Siz de kendinizi bu alanlarda geliştirerek büyük paralar kazanabilirsiniz.

Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi Mühendisi

Yapay zeka sayesinde insanlara ait olan düşünme, yorumlama ve çıkarım yapma yetilerini bilgisayarlara kazandırmayı hedefleyen çalışmalara verilen ortak addır. Bu bağlamda, yapay zeka mühendisliği, verileri analiz edebilme, ilgili problemleri algılayıp en doğru çözüm yolunu saptayabilme ve bu çözümü yapay zeka teknolojilerinin sunduğu olanakları kullanarak en uygun şekilde çözebilme becerileri üzerine kurulu bir iştir.

Veri Bilimcisi

Bilgi odaklı keşifler yapmayı bilen, bulunduğu ortama dair mevcut durumu tanımlayan, sınıflandırıcı olan ve durum hakkında gelecekle ilgili tahminleri yazılımla yapan kişi veya kişilerdir.

Bilgi Güvenliği Uzmanı

Temel sorumlulukları, potansiyel ve mevcut güvenlik sorunlarını tespit edip çözerek bilgi sistemini korumaktır.

Bulut Bilgi İşlem Uzmanı

Bulut bilişimin en temel tanımı, şirketlerin dosya depolama ve yerinde sunucular gibi fiziksel bilgi teknolojisi etkinliklerini sanal bir ortama taşımasıdır. Bir bulut bilgi işlem uzmanı olarak şirketler için kolaylaştırılmış işlemler oluşturmak için bu sanal ortamlardan yararlanacaksınız. Bir bulut bilgi işlem uzmanı, şirketlerin bilgi ve hizmetlerini buluta taşımasına yardımcı olur. Bu göç sırasında hizmetlerde kesinti olmaması esastır. Bir şirketin ihtiyaçlarını analiz ederek ve uygun bulut teknolojisini seçmelerine yardımcı olacaktır.

Robot Koordinasyon Uzmanı

Günümüzde, üretim süreçlerinde robotlar kullanılmakta ve robot kullanım oranı da günden güne artmaktadır. Dolayısıyla robotlar yepyeni mesleklerle tanışmamıza neden olmakta. Geleceğin meslekleri arasında en popüler olacaklardan biri de robot koordinasyon uzmanlığı olmuştur. Bu uzmanlar, robotların onarımlarını ve bakımlarının dışında çalışma prensiplerini gözden geçirirler.

AR (Artırılmış Gerçeklik) Geliştiricisi

AR Geliştiricileri, projenin yaşam döngüsü boyunca müşteriye destek ve sürekli bakım sağlamanın dışında AR Varlıklarının tasarlanmasını, kodlanmasını, son kullanıcı için ara yüzünün ve kullanıcı ara yüzünün geliştirilmesini de barındıracak şekilde plan yapılmasına ön ayak olmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER