KARDEMİR'de dijital dönüşüm

- KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan: - "Alın teri ve akıl teri birlikteliğimizle, fabrikalar kuran fabrika ruhumuzla, köklü geçmişimizle, güçlü bir geleceğe emin adımlarla yürüyoruz"

KARDEMİR'de dijital dönüşüm

KARABÜK (AA) - Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin (KARDEMİR), mevcut kurumsal kaynak planlama sistemi (ERP) olan SAP R3'ü, güncel ihtiyaçlarına uygun şekilde SAP S/4 HANA sistemine yükseltmek amacıyla dijital dönüşüm projesini başlattı.

Kurumdan yapılan açıklamada, KARDEMİR Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen açılış toplantısı ile başlayan ve gelecek yıl sonu tamamlanması planlanan projenin danışmanlığını Itelligence Türkiye'nin yürüteceği belirtildi.

Açıklamada, tüm iş süreçlerinin daha etkin ve verimli yönetilmesini amaçlayan S/4 HANA projesinin, insan kaynaklarından üretim planlamaya, otomasyon sistemlerinden satış, pazarlama ve mali performans ölçümlerine kadar birçok yeni modülün dijital entegrasyonunu kapsadığı anlatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen KARDEMİR Genel Müdürü Hüseyin Soykan, KARDEMİR'in Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisinde belirtilen "Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi" vizyonuna uygun şekilde dijital dönüşüm hareketini başlattığını bildirdi.

Soykan, "Üretim kapasitemizi artırırken eş zamanlı olarak Ar-Ge ve yeni ürün geliştirme faaliyetlerimiz ile katma değerli ürün çeşitliliğimizi de günden güne artırıyoruz. Faaliyetlerine bu yıl başlayan Ar-Ge merkezimizin çalışmaları ile süreçlerimizde önemli inovasyon ve katma değer elde etmeyi hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü ve ülkemizin stratejileri ile uyumlu olarak 'KARDEMİR 2023: Dijital Dönüşüm Projesi' olarak başlattığımız bu dönüşüm yolculuğunun ilk adımına, şirketimizde kullanılmakta olan kurumsal kaynak planlaması yazılımlarının SAP S/4 HANA sistemine dönüştürülmesi ile başlıyoruz." ifadesini kullandı.

Soykan, yeni devreye alacakları sistemde birçok yeniliğin olacağını vurgulayarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Otomasyon, üretim planlama, satış, insan kaynakları, eğitim ve mali süreçleri de kapsayan bu yenilikler tüm iş süreçlerimizin daha etkin ve verimli yönetilmesini sağlayacaktır. Gerekli organizasyon yapıları oluşturulmuş, süreç liderleri ve anahtar kullanıcılar belirlenmiştir. SAP S/4 HANA sisteminin tasarım ve test aşamalarında görev alacak çalışanlardan projeye aktif katılım ve katkı bekliyoruz. Maliyetlerimizi azaltmaya, gelirlerimizi artırmaya odaklandık. Alın teri ve akıl teri birlikteliğimizle, fabrikalar kuran fabrika ruhumuzla, köklü geçmişimizle, güçlü bir geleceğe emin adımlarla yürüyoruz."

SAP Sisteminin SAP S/4 HANA sistemine dönüştürülmesinde KARDEMİR'e proje ortaklığı yapacak olan Itelligence Türkiye Üst Düzey Yöneticisi Abdülbahri Danış da projenin sadece KARDEMİR ve sektör için değil aynı zamanda Türk sanayisi içinde önemli olduğuna dikkati çekti.

SAP sisteminin demir çelik sektöründe en çok kullanılan kurumsal kaynak planlama sistemi olduğunu kaydeden Danış "Bu yeni versiyonda SAP, tüm iş süreçlerini kapsayacak şekilde yazılımlarını yenilemiştir. Dünyadaki en iyi uygulamaları içeren bu yeni sistemi Itelligence ve KARDEMİR olarak bir ekip ruhuyla dünyaya da örnek olacak şekilde hayata geçireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER