Kavak'ta oryantasyon kursu

SAMSUN (AA) - Kavak Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünce oryantasyon kursu açıldı. Kavak HEM Müdürü Zekeriya Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oryantasyon eğitimi almayan öğretmen ve usta öğreticilere halk eğitim merkezlerinde...

Kavak'ta oryantasyon kursu

SAMSUN (AA) - Kavak Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürlüğünce oryantasyon kursu açıldı.

Kavak HEM Müdürü Zekeriya Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oryantasyon eğitimi almayan öğretmen ve usta öğreticilere halk eğitim merkezlerinde açılacak kurslarda eğitici olarak görev verilmeyeceğini söyledi.

Kursta eğitmen olarak Halit Kamçı'nın görevlendirildiğini belirten Ersoy, "Toplamda 30 saat süreli kursumuzu başarıyla tamamlayanlar, alacakları sertifika ile kurslarımıza eğitmen olarak görevlendirilebilecek." dedi Kamçı ise kursa 32 kişinin katıldığını belirterek, kursta eğitim öğretimde temel kavramlar, öğreticinin rolü, alanlar ve beden dili, yaygın eğitim, yetişkin eğitimi, mevzuat ve sistem uygulamaları, usta öğreticinin görev ve sorumlulukları, kurumsal iletişim, temel ve protokol kuralları ile görevin gerektirdiği mevzuat gibi konularda eğitim verileceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER