Kaymakam Saygılı'dan "Orman Haftası" mesajı

Kaymakam Saygılı'dan

SAMSUN (AA) - Kavak Kaymakamı Ömer Saygılı, "Orman Haftası" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaymakam Saygılı, mesajında, ekolojik dengenin sağlanmasında önemli bir yere sahip olan ormanların sağlık ve milli gelir açısından önemine vurgu yaptı.

"Bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağı olarak bildiğimiz ormanlarımız, birçok canlı türüne doğal yaşam alanı oluşturarak ekolojik dengenin sağlanmasında da önemli bir yere sahiptir." ifadesinde bulunan Saygılı, şunları kaydetti:

"Yine ormanlarımız kar ve yağmur biçimindeki yağışı yaprakları, dalları, gövdesi ve kökleri ile tutarak sellerin ve taşkınların oluşmasını önler. Ayrıca yer altı sularının oluşmasına yardım eder. Başta içme suyu olmak üzere tarım ve endüstrinin ihtiyacı olan suyu sağlar. Orman, erozyonu önler, rüzgarın hızını azaltır. Bu kapsamda çok uzun bir süreçte oluşan ormanlarımızı korumak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Bu konuda vatandaşlık görevimizi yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza öğretmeli ve bu bilinçle de ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerimle başta Orman Teşkilatımız olmak üzere Kavaklı hemşerilerimizin Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası'nı kutlar, ağaca, ormana, yeşile ve tabiata olan sevgimizi ve duyarlılığımızı daha da artırmasına vesile olması temennisiyle selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER