Kiracıya Ev Edindirme Sistemi

Kiracıya Ev Edindirme Sistemi

Emeklilikte ev sahibi olmak hayali daha erkene çekiliyor. Hem de birikmişiniz yeterli düzeyde olmasa da, ev sahibi olmanız mümkün hale geliyor. Nasıl mı? Günümüzde geliştirilen sistemler sayesinde bütçe sıkıntısı yaşayan kimselerinde artık ev sahibi olmaları mümkün olacak.

Aylık sabit geliriniziz olmasının yeterli olacağı son geliştirilen sisteme göre, TOKİ gibi kamu kuruluşlarından kura sistemine katılarak ev sahibi olabilirsiniz. 10 yıla kadar yayılan geri ödeme planları, bütçenizi yormaz. TOKİ konutlarından faydalanacak talihlilerin seçimi de, kura sistemine göre belirlenir. Bu durumda adeta kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.  

Peki, TOKİ konutlarından ev alamayanlar kirada oturmaya devam etmeye mecbur mudur? Bu kimseler içinde geliştirilen özel formüller vardır. Endişe etmenize gerek kalmayacak şekilde, hayalinizdeki eve kısa süre içinde kavuşun.

Katılımevim Kiracıya Ev Sistemi

Araba ya da konut alacakların yeterli birikimleri yoksa, akla gelen ilk seçenek kredi kullanmak oluyor. Ancak bankalar tarafından verilen ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri, geri ödemeleri tam bir sorun oluyor. Faiz yükünün de varlığı nedeniyle, maliyetler ve diğer sorunlar giderek artıyor.

Bankalardan kredi kullanma yoluna gitmeyecek kimseler için en elverişli çözüm yolu ise, Katılımevim sistemine katılmak olabilir. Talep ettiğiniz kredi tutarı, vade süresi gibi konularda yapılacak çalışma ile sizler için bir grup tahsisi yapılır. Grup katılımcıları arasında yapılacak kura çekilişleri sonrası her ay talihliler belirlenir. Kuralar, şaibe karışmaması adına noter huzurunda ve açık olarak yapılır.

Kredi tahsisi yapılan katılımcılar, yapılan ödeme planlamasına uygun şekilde aylık kredi ödemesini yaparlar. Bu sistemle, taksitle ev al durumu da adeta, gerçeğe dönüşür. Kiradan kurtularak kendi düzeninizi yeni yaşam alanınızda keyifle kurabilirsiniz.

Kredisiz Ev Alma

Kredisiz ev almak isteyen vatandaşların yeterli birikime sahip olmaları gereklidir. Ancak aylık birikimleri ile ev almanın çok da mümkün olmadığı kimseler açısından birkaç alternatif çözüm yolu vardır. Kredisiz ev almak için akla gelen ilk yöntem, TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlardır. Bu konutlarda aradığınızı bulabilirsiniz. Geride kalmamak adına çekilişleri ve duyuruları, TOKİ resmi sitesinden takip etmeniz gerekecektir.

https://www.katilimevim.com.tr/kiraciya-ev-almanin-en-avantajli-yolu-katilimevim/

https://www.katilimevim.com.tr/modeller/

https://www.katilimevim.com.tr

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER