Kıyamet ve Yok Oluş Konulu En İyi Filmler Listesi

İzlemekten kendinizi alamayacağınız gelmiş geçmiş en iyi kıyamet ve yok oluş filmlerini sizler için listeledik.

Kıyamet ve Yok Oluş Konulu En İyi Filmler Listesi

Kıyamet alametleri, kehanetler, yok oluş hikayeleri artık sıkça karşılaştığımız durumlar haline gelmeye başladı. Neredeyse her yıl, bir günün bir saatinde kıyametin kopacağı haberleri çıkar fakat hiçbir şey olmaz. Ancak, bu haberlere, belgesellere filmlere bakmadan da geçemeyiz. Bu kadarı da olmaz desek bile mutlaka takılırız. Dolayısıyla ne yapsak da izlemekten kendinizi alamayacağınız kıyamet ve yok oluş filmlerini sizler için listeledik.

1999 yapımı ve 8,7 Imdb puanına sahip Matrix filmi sanırım sadece kıyamet ya da yok oluş konulu değil, tüm filmlerin içinde hemen herkesin hafızasına kazınmış efsane filmlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Paralel evrende bir simülasyonda yaşayan insanların hayatını konu alan filmin en etkileyici sahnesinin Keanu Reeves’in kurşunları tek bir el hareketiyle durduğu sahne olduğunu söyleyebiliriz.

2014 yapımı ve 8,6 Imdb puanıyla, dünyanın sonunu anlatan belki de en iyi üç filmi içerisinde gösterebileceğimiz harika bir yapım olan Interstellar zaten aldığı Imdb puanıyla her şeyi anlatıyor. Matthew McConaughey ve Anne Hathaway gibi iki dünyaca ünlü yıldızın harika oyunculuğuyla film, heyecanı iliklerinize kadar hissetmenizi sağlıyor. Bir virüs yüzünden ciddi anlamda zor durumda olan insanlığı kurtarmak için çıkış yolu aranmaktadır. Uzay içerisinde bir yaşam alanı bulunduğu bilgisi ve umuduyla uzaya çıkan ekibin yaşadığı heyecan dolu yolculuk anlatılıyor.

Bir animasyon filmi olan, ancak kıyamet sonrası yaşanan hayatı çok güzel anlatan bir film önerimiz var. 2008 yapımı Wall-e izleyicileri için bambaşka bir keyif yaratan yapımlardan. Bir animasyon filmi olmasına rağmen aldığı Imdb puanı 8,4. Terk edilen dünyada tek başına yaşayan robot Wall-e, dünyaya gönderilen güzel keşif robotu Eve ile karşılaşır. İçimizi ısıtan sahneleriyle çok keyifli bir film izleyeceğinize emin olabilirsiniz.

1995 yapımı ve 8,0 Imdb puanıyla çok güzel bir film önerimiz daha var. Twelve Monkeys, başrolünde Bruce Willis’in bulunduğu ve kadrosunda Brad Pitt gibi yıldız bir oyuncunun olduğu filmin konusu ise dünyayı kurtarmak için gelecekten gönderilen kişinin akıl hastanesine kapatılması ve sonrasında kendini kanıtlayabilmesi için mücadelesi anlatılıyor. Biraz daha nostalji isteyen izleyiciler için keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak bir film diyebiliriz.

Yine 8,0 Imdb puanlı 2012 yapımı çok kolay hatırlayabileceğiniz bir film sizlerle. Averngers, Marvel serisinin gişede büyük sükse yaratan filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Uzaylı istilasına karşı koyan yıldızlar topluluğu olan Avengers ekibi, neredeyse Marvel karakterlerinin hepsini izlemenizi mümkün kılıyor.

2014 yapımı Edge of Tomorrow, Tom Cruise ve Emily Blunt’ın müthiş oyunculuklarıyla ön planda oldukları harika bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Dünya dışı varlıklarla mücadeleyi konu alan film 7,9 Imdb puanıyla gerçekten izlenmeye değer.

2006 yapımı Children of Men, Clive Owen’ın harika oyunculuğuyla varoluş savaşının anlatıldığı bir yapım. Dünyanın yaşanması çok zor bir yer haline geldiği ve kısırlığın kol gezdiği bir ortamda bir mülteci belki de dünyayı kurtaracak bir mucizeyi içinde barındırıyor. Filmin Imdb puanının 7,9 olduğunu da belirtelim.

Son olarak vizyona girecek olan bir filmden bahsedelim. Fragmanıyla şimdiden bizi heyecanlandıran ve adrenalini yüksek bir yapım olduğu sinyallerini veren Greenland: Son Sığınak filmi şimdilik birkaç ülkede gösterime girmiş durumda. Güzel bir film olduğu izlenimini o ülkelerdeki gişe hasılatıyla veren filmin konusu, dünyaya yaklaşan ve zararsız olarak görülen göktaşının dünyanın sonunu getirmesi ve insanlığı kurtaracak tek sığınağın Grönland’da olması. Gerard Butler’ın başrolünde olduğu film, John Garrity’nin ne pahasına olursa olsun ailesini bu sığınağa götürme hikayesini konu alıyor. Greenland izlemek isteyenlerin beklediğine değecek bir film olacağını da belirtelim.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER