"Kontağı çevirmeden kaputa tıkla" kampanyası

- Safranbolu Belediyesi, soğuk kış günlerinde motoru sıcak araçların kaputlarına sığınan sokak hayvanlarının telef olmaması için kampanya başlattı - Belediye Başkanı Elif Köse: - "Her canlının yaşam hakkını korumak bizim insancıl bir vazifemizdir."

GENEL 17.12.2020, 16:28

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi, soğuk kış günlerinde motoru sıcak araçların kaputlarına sığınan sokak hayvanlarının telef olmaması için "Kontağı çevirmeden kaputa tıkla" sloganıyla kampanya başlattı.

Belediye Başkanı Elif Köse, yaptığı açıklamada, özellikle sokak kedilerinin sığındıkları araç motorlarında can vermeleri nedeniyle sürücüleri uyarmak için kampanya başlattıklarını söyledi.

Üzerinde "Benim için kaputa iki kere tıkla" yazılı ve kedi figürlü oto ayna kokusu yaptırdıklarını ve kentteki bütün araç sahiplerine dağıtmaya başladıklarını anlatan Köse, "Her canlının yaşam hakkını korumak bizim insancıl bir vazifemizdir. Sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili çeşitli projelerimiz halen yürütülüyor, kediler için kentin çeşitli yerlerine koyduğumuz mama matik ve kedi evlerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Bu projemizle de araç sürücülerinin farkındalığını artırmayı amaçlıyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)