Kosova camilerinde ordu için hutbe

Bugün Kosova ordusunun kurulması vesilesiyle cuma hutbelerinde, ordunun barışa katkı sağlaması için dua edildi.Kosova ordusunun kurulmasını öngören yasa tasarısı bugün mecliste onaylandı. Meclisteki görüşmenin öncesinde ülke genelindeki...

Kosova camilerinde ordu için hutbe

Bugün Kosova ordusunun kurulması vesilesiyle cuma hutbelerinde, ordunun barışa katkı sağlaması için dua edildi.

Kosova ordusunun kurulmasını öngören yasa tasarısı bugün mecliste onaylandı. Meclisteki görüşmenin öncesinde ülke genelindeki cuma hutbelerinde, Kosova ordusunun kurulmasından bahsedildi. Hutbede, Kosova Savaşı’nın sona ermesinden 20 yıl sonra ordunun kurulmasının, devleti devlet yapan önemli bir unsurun oluşmasının sağlandığına işaret edilerek, ordunun, din, dil ve etnik mensubiyet gözetmeksizin Kosova’da yaşayan tüm insanların güvenliğini sağlayacağı belirtildi.

Kosova’nın başkenti Priştine’de Osmanlı’dan kalan Alaeddin Camii’nde hutbenin okunmasından önce cami imamı verdiği vaazda, “Kosova ordusunun kurulması için duaların hiç eksilmemesi ve bağımsız bir devletin olmazsa olmazı olan bir sütunun oluşması mutluluk vericidir. Kosova devletine hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER