Kurban Bayramı

- Artvin Valisi Yılmaz Doruk, mesaj yayımladı

Kurban Bayramı

ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Doruk, mesajında, dargınlıkları ve kırgınlıkları bir tarafa bırakarak, dostluk ve hoşgörü duygularının güçlendiği, yardımlaşma ve dayanışma içinde bulunmayı sağlayarak birlik ve beraberliğe önemli katkılar sunan Kurban Bayramı'na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşadığını belirtti.

"Komşusu aç iken tok olan bizden değildir" anlayışının önemine işaret eden Doruk, şunları kaydetti:

"Bu anlayış içinde paylaşacağımız kurbanlar ve yapacağımız yardımlar ile ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğumuzu hissettirecek, gündelik hayatın yoğunluğu içinde zaman ayırmakta belki zorlandığımız yakınlarımıza yapacağımız ziyaretlerle bayram sevincimizi yaşarken, akrabalık ve komşuluk bağlarımızı güçlendireceğiz. Bayram süresince yaşayacağımız hoşgörü, sevgi, kardeşlik ve dayanışma iklimi bizleri sımsıkı saracak ve insani ilişkilerimizi güçlendirerek kenetlenmemize vesile olacaktır. Gönül zenginliğimizi bereketlendiren bayramda yaşadığımız tüm güzellikler gündelik yaşamımızın birer parçası olacaktır."

Doruk, başta şehit aileleri, kahraman gaziler ve aileleri olmak üzere İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı.

- Şehitlikte anma programı

Öte yandan, Kurban Bayramı dolayısıyla İl Garnizon Komutanlığı Şehitliğinde anma programı düzenlendi.

Vali Doruk, din görevlilerinin dua etmesinin ardından şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Programa, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdür Vekili Selahattin Güven, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER