Meme Estetiği Kimler İçin Uygun Değildir?

Yaşın getirdiği durumlar, kilo alıp vermeden dolayı ya da hamilelik sürecinde göğüste deformeler meydana gelebilir. Bu tür deformeleri gidermek ve göğüs eski formunda daha iyi bir yere taşımak için estetik meme ameliyatına ihtiyaç duyulur. Meme ameliyatlarında farklı çeşitleri vardır.

GENEL 11.01.2022, 14:45 11.01.2022, 14:49
Meme Estetiği Kimler İçin Uygun Değildir?

Meme için estetik ameliyatı pek çok kadının ilgini çeken bir konudur. Fakat meme estetiği bazı kadınlar için uygun değildir. Peki, estetik meme ameliyatı kimler için uygun değildir?

 • Hamilelik riski olan ya da hamile olan kişiler için
 • Emziren anneler için uygun değildir. Fakat emzirme bittikten 6 ay sonra meme ameliyatı olunabilir.
 • Kronik Romatizmal bir hastalığı olanlar
 • Kalp pili olanlar
 • Şeker hastalığı bulunan kişiler
 • Kanser tedavisi gören kişiler
 • Kan sulandırıcı bazı ilaçları kullanan kişiler
 • Keloid sorunu olanlar

Bu kişiler için meme estetiği uygun değildir.

Meme Estetiği Nedir?

Estetik meme ameliyatı çok geniş bir konudur. Göğüsler bir kadın için çok önemlidir. Kişinin yaşı her ne olurdu olsun, göğüslerinin dolgun, dik ve orantılı olmasını ister. Yaşın getirdiği durumlar, kilo alıp vermeden dolayı ya da hamilelik sürecinde göğüste deformeler meydana gelebilir. Bu tür deformeleri gidermek ve göğüs eski formunda daha iyi bir yere taşımak için estetik meme ameliyatına ihtiyaç duyulur. Meme ameliyatlarında farklı çeşitleri vardır.

Bunlar;

 • Meme küçültme ameliyatı
 • Meme büyütme ameliyatı
 • Meme dikleştirme ameliyatı

Meme ameliyatlarında çeşitleri bu şekildedir.

Meme Estetiği Süt Kanallarına Zarar Verir Mi?

Meme ameliyatlarında silikon yapıdaki protezler doku altına yerleştirilir. Burada protezlerin meme kanallarına bir teması bulunmaz. Bundan dolayı da estetik meme ameliyatlarında süt kanallarına herhangi bir zarar gelmez. Fakat meme küçültme ameliyatlarında süt kanallarının zarar görme ihtimali bulunur.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrasında İz Kalır Mı?

Meme büyütme ameliyatı sonrasında izler tamamı ile yok olduğu söylenemez. Fakat bu iz meme altında olduğunda dolayı dışarıdan görülmez. Hatta zaman içerisinde göğüs altındaki bu izler pembeleşerek daha silik bir hale gelecektir.

Meme Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Eğer meme ameliyatına tıbbı bir gerekçede dolayı ihtiyaç yoksa, 18 yaş üzerindeki herkese ameliyat yapılabilir.

Meme Estetiği Sonrasında Günlük Hayata Ne Zaman Dönülür?

Ameliyattan hemen sonra hasta evine dönebilir. Fakat evde hasta 3 ya da 4 gün istirahat çekilmesi önerilir. 1 hafta sonra ise kişi işine dönebilir.

Meme estetiği ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için https://evrenhelvaci.com/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)