Memur-Sen Karabük Kadın Komisyonu Başkanı Nurcan Aydın'dan 28 Şubat açıklaması

Memur-Sen Karabük Kadın Komisyonu Başkanı Nurcan Aydın'dan 28 Şubat açıklaması

KARABÜK (AA) - Memur-Sen Karabük Kadın Komisyonu Başkanı Nurcan Aydın, "28 Şubat’ın bin yıl süreceği iddiasında bulunanların heveslerini kursaklarında bırakan millet iradesi ve inancı, mağdurların hukukunu koruyan, haklarını sağlayan, zararlarını karşılayan iradeyi de kayda ve hayata geçirecektir." dedi.

Aydın, Memur-Sen Karabük Şubesinde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Postmodern darbe" olarak adlandırılan 28 Şubat sürecinin üzerinden 24 yıl geçtiğini anımsattı.

Türkiye'de bir ilk olarak darbecilere ve vesayetçilere yargı eliyle yaptıklarının hesabının sorulduğunu aktaran Aydın, "28 Şubat zihniyetinin tarihin çöp sepetinde gerçek anlamda yerini alması sadece faillerinin mahkum edilmesiyle değil mağduriyetlerin telafisi, zararlarının tazminiyle mümkün olabilir. 28 Şubat’ın bin yıl süreceği iddiasında bulunanların heveslerini kursaklarında bırakan millet iradesi ve inancı; mağdurların hukukunu koruyan, haklarını sağlayan, zararlarını karşılayan iradeyi de kayda ve hayata geçirecektir. Bu iradenin tesisi ve teşkilinde yetkili ve ilgili herkesi sorumluluk almaya çağırıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER