Meteorolojiden soğuk ve yağışlı hava uyarısı

KASTAMONU (AA) - Samsun, Ordu ve Tokat için soğuk ve yağış uyarısı yapıldı.Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın bölge genelinde etkili...

Meteorolojiden soğuk ve yağışlı hava uyarısı

KASTAMONU (AA) - Samsun, Ordu ve Tokat için soğuk ve yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, pazar gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın bölge genelinde etkili olacağı ifade edildi.

Pazar akşam saatlerinde yağmur şeklinde başlayacak yağışların yükseklerde kara dönüşeceğinin tahmin edildiği belirtilen açıklamada, yağışların hafta sonuna kadar Samsun, Ordu ve Tokat'ta aralıklarla devam edeceği kaydedildi.

Bölge genelinde hava sıcaklıklarının kıyılarda 6 ila 8 derece, iç kesimlerde 15 derece azalacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, "Bir süredir mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki hafta hissedilir derecede azalması ile normalin altına düşmesi beklendiğinden başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." ifadelerine yer verildi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih kahrıman
Salih kahrıman - 3 ay Önce

Giresun pirazizden yazıyorum MHP parti ilçe teşkilatı benim bina kirasını vermeden cıktı 9500 lira borcu var tam 10 ay oldu merkezi arıyom il yönlendiriyor tamam dedim orayı arıyom para yok diyor ne yapacağımı bilmiyorum bir taraf yalan konuşuyor hangi taraf bilemiyorum sizi gazateye yazacam dedim

SIRADAKİ HABER