Mısır’dan Türkiye’ye Gözdağı

Mısır’dan Türkiye’ye Gözdağı

Mısır’dan Türkiye’ye Gözdağı

 

HaberTS- Haber Servisi- Türkiye ile uğraşanın ötesi olmayacağını bütün dünyanın göreceği o günlere az kaldı; Türkiye Akdeniz bölgesinde çok insanı ve ülkeyi rahatsız etmiş, yıllardır sınır bölgemiz de gezen ve menfaatlerini uygulayan devletler, menfaetlerine ters düşen bir olay olduğu zaman kudururlarmış. Biz böyle bir şey olduğunu biliyorduk ama ilk defa şahit olduğumuz için yeni görüyoruz. Bütün olaylar Türkiye’nin Libya’ya girmesi ile başladı; darbeci güçlerle savaşan Libya ülkesi, Türkiye’nin yardım severliğine güvenerek bizleri davet etti, ülke olarak bizlerde bu davete gittik. Türkiye hem askeri hem de silahları ile gittiği bu operasyonda bazı taleplerde bulundu. Bu taleplerin başında Akdeniz geliyordu; doğu Akdeniz de sondaj yapmamız karşılığında gereken yardım yapılacaktı. Libya’ da menfaatleri doğrultusunda bu olayı kabul etti ve ülkemizden yardım beklediğini iletti. Ne olduysa biz oraya gidince oldu; işte detaylar

Darbeci Sisi sonundan korkuyor

Mısır devlet başkanı da bir darbeci askerdir; bu yüzden kendisi gibi başka bir darbeci yönetime destek veriyor. Libya2da darbeci gücün yıkılması emek onunda yıkılması anlamını taşıyor. ABD’den destek alarak bizi tehdit etme cüretinde bulunan mısır devlet başkanı çok yanlış sularda yüzdüğünü bilmesine rağmen kudurmaya devam ediyor. Ülkemizi yine tehdit etti, oruç reis sondaj gemimiz Akdeniz’de petrol araması yapmaya devam ediyor, bu aramanın kendi devlet sınırlarını tehdit ettiğini düşünerek ülkemizi tehdit ediyorlar. Bizim herhangi bir ihlal yaptığımız yok sadece işin bahane kısmından ibaret bir anlayıştan bahsediyoruz.

Herkes elinden geleni yapabilir

Fransa yıllarca topraklarında sömürü yaptı bakın, denizlerde falan değil direk topraklarında sömürü yaptı ama yine akıllanmadılar. Kendilerinin varını yoğunu alan devletlere ülkelerini peşkeş çektiler hem de sadece devlet başkanlığına erişmek için, şimdi gelmiş ülkemiz aleyhinde propaganda yapıyorlar. Biz onların ülkelerinde değiliz, ülke sınırlarında hiç değiliz, ne zaman o sınırları ihlal edersek o zaman konuşmaya başlasınlar. Türkiye olarak alttan alacağımızı ve ya yanlarında duran birkaç Avrupalıya mı boyun eğeceğiz. Onlar Avrupalı ise biz de Avrupa fatihi Fatih Sultan Mehmet Han’ın torunlarıyız. Bizi şikâyet ettikleri devletlere sorsalar biz çok yakından tanırlar ve yürekleri olsa Mısır’ı üzerimize salmaz kendileri gelip konuşurlar. Avrupa’nın en uzak yerinden Ankara 2 saat isteyen gelebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER