Omegle ve OmeTV görüntülü sohbetleri: benzerlikler ve farklılıklar

Omegle ve OmeTV görüntülü sohbetleri: benzerlikler ve farklılıklar

Günümüz insanları iletişim fırsatları açısından çok şanslılar. Binlerce kilometre öteden birbirimizi arayabilir, metin ve sesli mesaj gönderebilir, görüntülü arama yoluyla konuşabilir ve çok daha fazlasını yapabiliriz. Gerçekten birçok iletişim formatı bulunmaktadır. Ve çevrimiçi iletişim için daha da fazla platform bulunuyor. Ancak görüntülü sohbetler aralarında özel bir yere sahiptir. Ve bugün onlar hakkında konuşmak istiyoruz.

Görüntülü sohbetler aracılığı ile iletişim

Görüntülü sohbet, ana prensibi rastgele insanları görüntülü iletişim yoluyla bağlamak olan bir site veya uygulamadır. Bu nedenle bu site hem bir tanışma platformu hem de belirli bir sosyal ağdır ve tüm dünyayı keşfetmek için mükemmel bir fırsattır.

Düzinelerce popüler ve yüzlerce daha az popüler olan görüntülü sohbetler bulunmaktadır. Hepsini tek bir makalede incelemek fiziksel olarak pek gerçekçi değildir. Bu nedenle binlerce kitleye sahip çok ilginç ve iyi bilinen iki siteye odaklanmaya karar verdik. Muhtemelen onları duymuşsunuzdur ancak büyük olasılıkla tüm güzel noktalarını bilmiyorsunuzdur. Omegle ve OmeTV'den bahsediyoruz — birbirine oldukça benzer, ancak aynı zamanda tamamen farklı görüntülü sohbetler.

İlginç bir bilgi: Omegle ve OmeTV arasında altı yıllık bir fark vardır. Omegle 2009 yılının başından beri faaliyet gösteriyor ve Ome TV web sitesinin lansmanı sadece 2015 yılında gerçekleşti. Ancak bu kadar büyük bir yaş farkı, OmeTV'nin büyük bir kitle toplamasını ve çok sayıda Omegle kullanıcısını ondan çekmesini engellemedi. Buradaki çevrimiçi kullanıcı sayısı genellikle 200.000'e ulaşıyor. Ve geliştiricilerin kendileri OmeTV'yi Omegle’ye en hızlı alternatif olarak adlandırmaktadır.

Omegle: özellikler, imkanlar ve araçlar

Omegle görüntülü sohbetin tanıtıma ihtiyacı yoktur. Bu, 2009 yılında ortaya çıkan, tarihte bu türden ilk sitedir. Omegle'den önce çevrimiçi sohbetler hiç yoktu. Görüntülü sohbet işlevinin ilk olarak başka bir sitede — Chatroulette'de ortaya çıktığını açıklığa kavuşturmaya gerek olsa da. O zamanlar Omegle yalnızca rastgele metin sohbetine sahipti.

Omegle web sitesinde iletişim dilini seçebilir, seçtiğiniz bir metin veya görüntülü sohbette yabancılarla sohbet edebilir, partnerleri daha doğru aramak için bir ilgi listesi ekleyebilir, üniversite sohbetini ziyaret edebilir veya denetlenmeyen bir bölüme giderek çok samimi sohbetler dahil herhangi bir konu hakkında sohbet edebilirsiniz.

Omegle'ın bir diğer ilginç özelliği ise 18 yaş altı kişilerin bile görüntülü sohbeti kullanabilmesidir. Omegle, sitenin ebeveyn gözetimi altında 13 yaşında veya daha büyük gençler tarafından kullanılmasına izin verir. Çevrimiçi görüntülü sohbetler için böyle bir fırsat nadirdir. Çoğu platformun minimum yaşı 18'dir.

Omegle'nin dezavantajları arasında oldukça vasat bir denetim ve mobil uygulamasının olmaması sayılabilir. Akıllı telefonunuzdan görüntülü sohbet yapmayı planlıyorsanız, web sürümünü bir tarayıcı aracılığıyla kullanmanız gerekecektir. Bu pek kullanışlı değildir ancak genel olarak mobil sürüm oldukça istikrarlı çalışmaktadır.

Ome TV: özellikler ve kullanışlı yenilikler

Omegle'den sonra OmeTV sitesini ziyaret ettiğinizde daha modern bir tasarım hemen gözünüze çarpıyor. Omegle nesnel olarak biraz modası geçmiş ve arkaik görünüyor. İşlevsel olarak, Ome TV de farklıdır. Bazı yerlerde daha iyi bazı yerlerde ise daha kötüdür. Örneğin, burada partnerleri ilgi alanlarına göre arayamazsınız. Ancak iletişim dili seçimi ile birlikte bir cinsiyet filtresi bulunmaktadır.

Birçok kullanıcı, yerleşik mesaj çevirmeni özelliği ile OmeTV'yi sevmektedir. Artık giderek daha fazla görüntülü sohbet aynı işlevi uygulamakta ancak OmeTV bu konuda öncülerden biriydi. Ve Omegle'de henüz çeviri işlevi yoktur. Üçüncü taraf bir çevirmen kullanmanız gerekmektedir.

Ancak OmeTV'nin Omegle'ye göre en büyük avantajı iOS ve Android için mobil uygulamalarıdır. Hemen hemen her yerde ve her zaman rahatça iletişim kurmak için programı cihazınıza (tablet veya akıllı telefon) yükleyebilirsiniz. Tarayıcı kullanarak site adresini girmeniz vb. gerekmez. Tek bir tıklama ve uygulama başlatılır. Bu oldukça kullanışlıdır. Ayrıca, uygulama 40'tan fazla dilde mevcuttur bu nedenle yükleme ve kullanma konusunda kesinlikle herhangi bir zorluk yaşamayacaksınız.

Omegle ve Ome TV karşılaştırması

Görüntülü sohbetlerin her birinin işlevlerine bir göz atalım. Ve her ikisinde de aynı olan parametrelerle başlayalım:

 • metin ve görüntülü sohbet;
 • dil filtresine göre arama;
 • ücretsiz kullanım (OmeTV'nin bazı ücretli özellikleri vardır).

Esasında, bu görüntülü sohbetlerin genel özelliklerinin bittiği yer burasıdır. Ancak bunlar ve benzersiz işlevler arasında çok daha fazla fark vardır.

Omegle özellikleri:

 • tamamen ücretsiz kullanım;
 • 13 yaş ve üstü ergenler için erişim (ebeveynlerin izni ve gözetimi ile);
 • yetişkinler için ayrı bir bölüm;
 • üniversitenizin öğrencileriyle sohbet;
 • ilgi listesine göre partner arama;
 • denetlenmeyen bir bölüm.

Gördüğünüz gibi Omegle, teknik sadeliği ile oldukça aktif bir kitleye sahip oldukça işlevsel bir görüntülü sohbettir. Genellikle 30.000'den fazla çevrimiçi kullanıcı vardır.

OmeTV özellikleri:

 • cinsiyetinizi belirtme imkanı: "Erkek", "Kadın" veya "Çift";
 • mesajların seçilen dile otomatik çevirisi;
 • sosyal ağ profilleri aracılığıyla kayıt (isteğe bağlı);
 • iOS ve Android uygulamaları;
 • 18+ yaş sınıfı;
 • ek ücretli özellikler: sohbete dönüş ve VIP geçiş

Omegle ve OmeTV görüntülü sohbetleri, birçok kullanışlı ve pratik özelliğe sahip çok popüler platformlardır. Fakat tabi ki de mükemmel değiller. Omegle'nin hala bir mobil uygulaması yoktur ve çok vasat bir denetime sahiptir. OmeTV'nin partner aramak için çok az ayarı bulunmaktadır bu yüzden bazen ilginç insanları aramak için uzun bir süre beklemek zorunda kalıyorsunuz.

Bu nedenle herhangi bir görüntülü sohbete takılmamanızı, alternatifleri denemenizi öneririz. Bunların arasında benzersiz işlevlere, yenilikçi teknik çözümlere ve çok esnek arama ayarlarına sahip çok sayıda ilginç platform bulunuyor: Camsurf, Chathub, Omegle TV. Yeni şeyler denemekten ve keşfetmekten çekinmeyin. Pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz!

Sonuç

Hiç şüphe yok ki yakın gelecekte şu an bile bilmediğimiz birçok yeni iletişim formatı göreceğiz. Ancak bugün en ilginç seçeneklerden biri çevrimiçi görüntülü sohbetler. Kullanımı kolay ve rahattırlar ve dünyadaki insanlar arasındaki neredeyse tüm sınırları kaldırırlar.

Web sohbetlerine olan ilgi, on yıl önce zirvede olduğu kadar güçlü olmayabilir. Yine de yüzbinlerce insan burada ilginç partnerler bulmaya, arkadaş, hatta çift olmaya devam ediyor. Öyleyse neden siz de denemiyorsunuz? Üstelik günümüze gerçekten çok fazla seçenek bulunuyor!

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2021, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER