Ordu Valisi Sonel'den Miraç Kandili mesajı

GENEL 10.03.2021, 12:38
Ordu Valisi Sonel'den Miraç Kandili mesajı

ORDU (AA) - Ordu Valisi Tuncay Sonel, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Sonel, mesajında, Miraç'ın, başta sevgili Peygamber Hz. Muhammed olmak üzere her Müslüman için manevi bir terfi, yüce Allah ile buluşma ve selamlaşma, O'nun katında yücelme ve yükselme, bu vesileyle de yüksek insani sorumluluklar üstlenmeyi ifade ettiğini belirtti.

Bugün kendilerine düşenin, miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmek olduğunu aktaran Sonel, şunları kaydetti:

"Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bugün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir. Bu müstesna gecede bizleri iyiliğe, güzelliğe ve insanca yaşamaya çağıran duygularımızın sesine kulak vermeli, Rabbimizin sonsuz mağfiretine sığınmalı, devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı ve bütün insanlığın huzur bulması için dua etmeliyiz."

Sonel, tüm İslam aleminin ve vatandaşların Miraç Kandili'ni tebrik ederek, daha nice kandillere sağlık, birlik ve beraberlik içerisinde erişme temennisiyle bu gecenin insanlığa sevgi ve huzur getirmesini diledi.

Yorumlar (0)