Samsun'da biri kulakları kesilmeye çalışılırken bulunan diğeri hasta iki sokak köpeği sağlığına kavuşturuldu

GENEL 26.05.2021, 17:21
Samsun'da biri kulakları kesilmeye çalışılırken bulunan diğeri hasta iki sokak köpeği sağlığına kavuşturuldu

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediyesine ait Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'ne getirilen iki sokak köpeği, tedavilerinin ardından sağlıklarına kavuştu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İlkadım Belediyesi, vatandaşların ihbarı üzerine sokakta hasta olarak bulunan bir köpeği Büyükşehir Belediyesinin Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'ne getirdi. Burada yapılan muayenesinde arka bacağında tümör tespit edilen köpeğe operasyon yapıldı. Yaklaşık bir ay süren tedavinin ardından sağlığına kavuşan köpek, daha sonra tekrar doğal ortamına bırakıldı.

Tekkeköy Belediyesi tarafından kulakları kesilmeye çalışılırken bulunan bir sokak köpeği de aynı merkezde, Büyükşehir Belediyesinin veteriner hekimleri tarafından yapılan operasyonla tedavi edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Paria Tabatabaei, vatandaşlar ve ilçe belediyeleri tarafından kendilerine yaralı veya hasta olarak getirilen kedi ve köpeklerin bakımlarını, tedavilerini yaptıklarını belirterek, "Tedavi altına alınan iki sokak köpeği de gayet sağlıklı durumda. Gerekli tedavilerini ve bakımlarını yaptık. Kendi başlarına hayatlarını sürdürebilecek duruma geldikleri anda da onları ait oldukları doğal ortamlarına bıraktık." dedi.

Yorumlar (0)