Samsun'da sağlık çalışanları 12 ayda 1,5 milyon kez ücretsiz toplu taşıma kullandı

Samsun'da sağlık çalışanları 12 ayda 1,5 milyon kez ücretsiz toplu taşıma kullandı

SAMSUN (AA) - Samsun'da sağlık çalışanları son 12 ayda 1,5 milyon kez ücretsiz toplu taşıma aracı kullandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüse karşı aldıkları tedbirlerle sağlık çalışanlarını yalnız bırakmadıklarını belirtti.

Geçen yıl nisan ayından bugüne kadar sağlık çalışanlarının 1,5 milyon kez ücretsiz toplu taşıma kullandığını belirten Demir, "Koronavirüse karşı gece gündüz, yurdun dört bir tarafında büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum." dedi.

Demir, sağlık çalışanlarına sonuna kadar güvendiklerini ifade ederek şunları kaydetti:

"Onların emeklerinin karşılığını elbette ödeyemeyiz, ancak hayatlarını kolaylaştırmak bizim de görevimiz. Bu sebeple bütçelerine destek olmaları amacıyla toplu taşımayı onlar için ücretsiz yapmıştık. Uygulamadan duydukları memnuniyet de bizleri mutlu etti. Bizler her zaman onların yanındayız. Hayatlarımızı emanet ettiğimiz ve bir yıldır yoğun emeklerle yorulmadan çalışan sağlık personelimize bir kez daha teşekkür ediyor, minnetlerimi sunuyorum."

Verem Savaş Dispanserinde görevli Doktor Kebire Uyanıkoğlu, ise desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, "Sağlık çalışanlarına verilen kartın bizler için hem maddi hem de manevi katkısı büyük oldu. Yapılan uygulama ve bizlere verilen destek için Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Sağlık çalışanı Dursun Uncuoğlu da tüm sağlık çalışanları için güzel bir uygulama olduğunu ifade ederek, sağlıkçılara verilen destek ve öneme teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER