Satın Aldığı Araç Hem Üzdü Hem Güldürdü

Geçtiğimiz günler de İstanbul'da akıllara durgunluk getiren bir olay yaşandı. İstanbul'da ikamet eden Buğra Yıldız, araç sahibi olmaya karar verip internet üzerinden araştırmalara koyuldu.

Satın Aldığı Araç Hem Üzdü Hem Güldürdü

Geçtiğimiz günler de İstanbul'da akıllara durgunluk getiren bir olay yaşandı. İstanbul'da ikamet eden Buğra Yıldız, araç sahibi olmaya karar verip internet üzerinden araştırmalara koyuldu. Yaptığı araştırmalar sonucunda kendine uygun aracı bulan Yıldız, başka bir şehre aracı görmeye gitti ve beğendi. Bir ekspertiz firması aracılığı ile kontrollerini yaptıran Yıldız, ekspertiz raporunda çıkan 1 parça boya ve 7 parça değişimini kabul ederek aracı satın alarak evine döndü.

Yakıt Almaya Gitti Hayatının Şokunu Yaşadı

Buğra yıldız aracına yakıt almak için petrole gittiğin de şaşırtıcı bir durum ile karşı karşıya geldi. Yıldız'ın almış olduğu araç benzinli olmasına rağmen pompacının aracına dizel hortumu ile yakıt verdiğini gördü.

Olaya hemen müdahale eden Yıldız, pompacıdan aracının deposunun dizel olduğunun cevabını aldı. Bu cevabı alan Yıldız, yakıt istasyonundan ayrılarak özel bir ustaya aracını göstermeye gitti. İnceleme yapan usta araçta kaynak izleri olduğu kanısına vardı. Durumdan şüphelenen Yıldız, İzmit'te bulunan ekspertiz ana bayisine gitti. Burada aracını tekrardan kontrol ettiren Yıldız, hayatının şokunu yaşadı.

Almış olduğu aracın çıkan raporunda, aracın iki kapısı haricinde diğer parçalarının başka bir araç ile birleştirerek tamamlandığı ortaya çıktı. Aracın direk ve tabanlardan kesme işlemi yapılarak farklı bir araç kupasının eklendiği, 2012 model alınan aracın aslında ön tarafının 2012 arka kısmının 2010 model olduğu da hayretlere düşürdü.

Buğra Yıldız Hukuk Mücadelesi Başlatmaya Hazırlanıyor

Aracına yakıt almaya gitmesi ile gerçekleri öğrenen Yıldız, aracı alırken yaptırmış olduğu ekspertiz bayisinin ana şubesi ile iletişime geçti. Ana şube yapılan hatayı kabul etti fakat ekspertiz yapılan yerle alakaları olmadığını, sadece isim hakkı verdiklerini açıkladı. Bu sebeple de hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını ekspertiz yapılan yer ile görüşülmesi istendi.

Yıldız, aracı almış olduğu satıcısı ile de iletişime geçti. Maalesef satıcı aracını geri almaya yanaşmadı. Ekspertiz yaptırdığı bayi ise sadece hukuk mücadelesi başlatarak kazandığı takdirde kendilerinden ekspertiz parasını geri alabileceğini söyledi. Çaresiz kalan Yıldız, hukuk mücadelesi için hazırlıklara başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER