SEO’da Başarılı Olmanın Yolu Nedir?

SEO’da Başarılı Olmanın Yolu Nedir?

SEO’da başarılı olmak her internet sayfasının istekleri arasında bulunmaktadır. Günümde internet kullanıcılar arama motorlarını sürekli olarak kullanılmaktadır. SEO’da kaliteli bir başarılı elde edebilmek için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Arama motorlarında şu başarı noktalarını ele almalısınız:

  • Site İçi
  • Site Dışı
  • Sıralama ve İhlâl Cezaları

Site İçi SEO: Sitenizde yazdıklarınız, içerikleriniz ve görsellerinizle alakalı bir çalışma türüdür. Sayfanızdaki yazılardan, yüklediğiniz fotoğrafların kalitesine kadar pek çok noktada dikkatli olmanız gerekmektedir. Ancak sadece site içi SEO yeterli değil. Bunun dışında diğer kriterlerde önemli.

Site Dışı SEO: Site dışı SEO, aslında site sahibinin çok elinde değil. Arama motorlarından elde ettiğiniz bu referans sayesinde arama motorlarında ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Ancak sadece sayfanıza belirli aramalar yapıldığında ulaşılmaması lazım. Herhangi bir aramada bile Google’nin sizi referans gösterebilmesi çok önemli.

Sıralama ve İhlâl Cezaları: Sitenizde yasak ve doğal olmayan her işlem, Google tarafından negatif SEO olarak ele alınmaktadır. Doğal olmayan çalışmalar sayfanızın ceza almasına ve hatta kapatılmasına bile sebep olabilmektedir. Eğer yaptığınızdan çok da emin değilseniz, doğal olmayan ya da size doğal gelmeyen bağlantılardan uzak durmanız gerekmektedir.

SEO’da başarılı olabilmek için bu tür noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğru bir şekilde kullanıldığında internet sayfanızı inanılmaz başarılara sürükleyebilirsiniz. Ancak doğru bir şekilde kullanılmadığında, ağır ceza bile alabilecek durumlara gelebilirsiniz.

Kocaeli SEO & Antalya SEO

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2020, 16:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER