Terme Belediye Başkanı Kılıç'tan 23 Nisan mesajı

GENEL 22.04.2021, 12:48
Terme Belediye Başkanı Kılıç'tan 23 Nisan mesajı

SAMSUN (AA) - Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kılıç, mesajında, Türk milletinin kendi temsilcilerini bir araya toplayarak oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin aziz milletin bağımsızlık yolunda kararlılığını ortaya koyduğunu, bağımsızlığa doğru gidilen yolda tüm inanç ve düşüncelerin TBMM çatısı altında ele alınarak hayata geçirildiğini belirtti.

23 Nisan 1920 tarihinin Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturduğuna işaret eden Kılıç, "Milli egemenliğin ilan edildiği, Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak da armağan edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Bugünün küçüğü yarının büyüğü olacak çocuklarımız geleceğimizin mimarı olacaktır." ifadesini kullandı.

Sevginin, masumiyetin, umudun, kardeşliğin ve barışın, temsilcileri olarak dünyaya en anlamlı gözlerle bakan, geleceğe dair umutlar veren tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Kılıç, başta Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkenin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını feda etmiş tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla andı.


Yorumlar (0)