TTB ve KTÜ'den fındık ve çay sektörü işbirliği

TRABZON (AA) - Trabzon Ticaret Borsası (TTB) ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) başta fındık ve çay olmak üzere zirai ürünlerde işbirliği yapacak.TTB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk,...

TTB ve KTÜ'den fındık ve çay sektörü işbirliği

TRABZON (AA) - Trabzon Ticaret Borsası (TTB) ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) başta fındık ve çay olmak üzere zirai ürünlerde işbirliği yapacak.

TTB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, TTB Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve Genel Sekreter Nazlı Genç, KTÜ Rektörlüğüne getirilen Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı'ya "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunarak işbirliğine gidilecek konularda görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette, TTB ile KTÜ'nün ilişkilerini kurumsal düzeye taşımak için işbirliği protokolü imzalanmasına ve üniversiteye bağlı Fındık ve Çay Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin daha aktif hale getirilmesi üzerinde fikir birliğine varıldı.

KTÜ Rektörü Çuvalcı, üniversitenin kendine ihtiyaç duyulan her konuda daha etkin olması için paydaşlarla işbirliği arama toplantıları düzenleyerek yol haritası oluşturacaklarını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER