ÜCRETSİZ ENTEGRASYON PROGRAMI

ÜCRETSİZ ENTEGRASYON PROGRAMI

Bugüne kadar yayınlamış olduğumuz birçok yazıda e-ticaret kavramından detaylı olarak bahsetmiştik. Bildiğiniz gibi ülkemizde ve dünyada e-ticaret, online Pazaryerleri olarak adlandırdığımız internet siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Online Pazaryerleri alıcıları ve satıcıları internet üzerinde karşı karşıya getiren ve bu şekilde alış veriş yapmalarına imkan tanıyan ortamlardır.

Ülkemizde bilinen en büyük online pazaryerleri Hepsiburada, gittigidiyor, amazon, trendyol ve n11 siteleridir. Günümüzde yapılan araştırmalar bu siteler üzerinde gerçekleştirilen alış veriş hacminin hızlı bir şekilde yükseldiğini göstermektedir. Aynı zamanda bu sitelerin düzenli olarak yayınlamakta olduğu istatistikler incelenecek olursa satış rakamları hakkında çok daha net bilgiler elde etmek de mümkündür.

Bu noktada e-ticaret yapmak isteyen satıcıların bütün bu siteleri aynı anda ve kusursuz bir şekilde kullanmaları gerekmektedir. Hal böyle olunca bütün bu pazaryerlerindeki satıcı hesaplarını tek bir çatı altında birleştirilmesi gerekliliği öne çıkmaktadır. İşte ücretsiz entegrasyon programlar sizlere bu imkanı sunmaktadır.

Entegrasyon Programının Avantajları

  • En önemli kalem gelir gider analizlerinin doğru bir şekilde yapılmasıdır. Entegrasyon programları sayesinde gelir gider analizlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Doğru olarak yapılmış gelir gider analizleri gelecek faaliyetlerimizin planlanması açısından son derece önemlidir.
  • Satışlarınız ile ilgili olarak gerekli olan istatistiklere ulaşmanı son derece kolaydır. Entegrasyon programının sağlamış olduğu bir diğer önemli avantaj ise, yapmış olduğunuz satış grafiklerinizi, satış bölgelerinizi ve müşterilerin demografik özelliklerini takip edebilirsiniz. Bu özelliği ile entegrasyon ürün yelpazenizi şekillendirme noktasında sizlere yardımcı olacaktır.
  • E-ticarette stok yönetimi çok önemli bir konudur. Doğru stok yönetimi eşittir profesyonellik diyebiliriz. Entegrasyon programı ile bütün pazar yerlerdeki ürün stoklarınızı tek bir noktadan yönetebilirsiniz. Ve sadece bu özelliği için bile entegrasyon programları kesinlikle tercih edilmedilir.
  • Pazar yerlerindeki ürünlerinizi hızlı bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Bu sayede alıcılarla etkileşiminizi maksimum seviyelere çıkarma şansınız olur.
  • Doğru fiyatlamayı yapabilmek için rakip analizi olmazsa olmaz bir konudur. Entegrasyon programları sizin rakip analinizi yapmanızı kolaylaştırmaktadır.
  • Tüm Pazar yerlerindeki kargo takiplerini ve faturalama süreçlerini tek bir noktadan yürütebilirsiniz.

EN İYİ ENTEGRASYON PROGRAMI

Entegrasyon programının e-ticaret yapmak isteyen satıcılar için ne kadar önemli olduğunu kısaca anlattık. Profesyonel yaklaşım her sektörde olduğu gibi e-ticaret sektöründe de başarının altında yatan en temel etkendir. Nesatilir.com sitesinde, alanında deneyimli kişiler tarafından sunulan ücretsiz entegrasyon programından yararlanabilir ve e-ticaret faaliyetlerinizde profesyonelliğe ilk adımı atabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER