Vali Zülkif Dağlı'dan Canik Hükümet Konağı inşaat alanında inceleme

Vali Zülkif Dağlı'dan Canik Hükümet Konağı inşaat alanında inceleme

SAMSUN (AA) - Samsun'un Canik ilçesindeki cezaevinin taşındığı alanda Canik Hükümet Konağı inşaatı yapılıyor.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, beraberindeki Canik Kaymakamı Mahmut Halal ve Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile bir süre önce taşınan Samsun E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun bulunduğu alanda başlayan inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Yetkililerden bilgi alan Dağlı, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Canik Hükümet Konağı'nın kamu hizmetinin kalitesi ve hizmet standartlarını artıracağını söyledi.

İçişleri Bakanlığınca yatırım programına alınan Canik Hükümet Konağı'nın inşaat çalışmalarının hızla sürdüğünü ifade eden Dağlı, "Toplam inşaat alanı 6 bin 757 metrekare olarak projelendirilen yeni hükümet konağı tamamlandığında Kaymakamlık, İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Tapu Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ile İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başta olmak üzere Canik ilçemizde faaliyet gösteren birçok kamu kurum ve kuruluşunun hizmet burada vermesi planlanmaktadır." dedi.

Dağlı, Canik'in kentin ekonomisine önemli katkılar sunduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Her geçen gün gelişen ve artan nüfusuyla Samsun'umuzun sanayi ve ticaret merkezlerinden olan Canik ilçemizde, inşaat süreci devam eden yeni hükümet konağımız, her türlü teknik detay değerlendirilerek tasarlanmıştır. Fiziki şartları itibarıyla çağın gereklerine ve ihtiyaçlarına hitap edecek şekilde projelendirilen yeni hükümet konağımız ayrıca geleneksel mimari dokusuyla tarihi ve kültürel değerlerimizi de yansıtacaktır. İlçemizde hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarımız projenin tamamlanmasıyla tek bir adreste toplanacak, böylece vatandaşlarımızın, sunulan kamu hizmetine ulaşması daha hızlı, yürütülen iş ve işlemler daha sağlıklı ve daha etkin olacaktır."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER