Yapı Kimyasalları Arasında İşlevsel Bir Ürün: Mastik Silikon

Yapı Kimyasalları Arasında İşlevsel Bir Ürün: Mastik Silikon

Kimyasal içeriğe sahip yapıştırıcılar ahşap, metal, plastik, mermer yapıştırmaya yarayan güçlü kimyasallardır. Silikon içeren, iç ve dış mekanda kullanılan bu ürünler, son derece sağlam ve dayanıklı olarak üretilir. Farklı kullanım alanına sahip olan ürünler inşaat alanlarında kısa sürede çabuk sonuçlar vermesi sebebiyle çok sık kullanılır. Mastik silikon çeşitli kimyasalların bir arada kullanılarak üretilmesi sonucu elde edilen bir yapıştırıcıdır. Ahşap, plastik, mermer gibi ürünleri birbirine yapıştırmaya yarayan mastik silikon çeşitleri, kuruduktan sonra elastik bir yapıda kalırken bazı yapıştırıcı üzerine boya işlemi uygulanamaz. Şeffaf, kırmızı, siyah, gri, kahverengi, antrasit gibi renklerde üretilirken fayans ve seramik gibi sert yüzeye sahip ürünleri kolayca yapıştırır. Bir tabanca yardımı ile kullanılan kimyasal yapıştırıcılar çok hızlı kurur.

Her Yüzeye Uygun Yapı Kimyasalları

Sıvı halde bir tüpün içerisinde bulunan kimyasallar; silikon esaslı, poliüretan esaslı ve polimer esaslı çeşitlere sahiptir. Silikon esaslı yapıştırıcılar iç ve dış mekanda kullanım için uygundur ve yüksek yapışma özelliğine sahiptir. Sızdırmazlık özelliği de bulunduran bu ürün kokusuzdur ve yüksek sıcaklıklarda bile elastikliğini korur. Poliüretan kimyasal yapıştırıcılar mobilya imalatında en çok tercih edilen yapı kimyasallarından biridir. Suya karşı dayanıklı olan bu ürün denizcilikte tekne imalatında da kullanılır. Ahşap yapıştırıcı olarak da bilinen poliüretan yapıştırıcılar küfe karşı dayanıklıdır. Polimer esaslı yapıştırıcılar en çok kullanım alanına sahip yapı kimyasalları arasındadır ve kullanım alanı oldukça geniştir. Nemli yüzeylerde kullanım için de uygun olan ürünler iç ve dış mekanlarda kullanılmak için tasarlanır.

Bütçe Dostu Çok Amaçlı Mastik Silikon

Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip yapı kimyasallarının fiyatları ürünün içeriğinde bulunan malzemelere göre farklılık gösterir. Mastik silikon fiyatları ürünlerin markasına ve yapıştırıcının miktarına göre değişir. Kimyasal yapıştırıcıların markası da fiyata etki ederken yapıştırıcının sahip olduğu teknik özellikler de fiyatlara etki eder. Kolay kuruyan ve mükemmel dayanıklılık sağlayan kimyasal yapıştırıcılar kullanım alanına göre farklı fiyat skalasında satışa sunulur. Tüplerle satılan ürünler silikon tabancası ile set şeklinde de satılır ve bu ürünlerin fiyatları daha yüksek olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER