2020 de Ev Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Ev almanın tam zamanı vurgusunu daha önce yapmıştır. Konut fiyatlarına zam iddiaları gündemdeki yerini korumakta.

2020 de Ev Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Ev almanın tam zamanı vurgusunu daha önce yapmıştır. Konut fiyatlarına zam iddiaları gündemdeki yerini korumakta. 2020 yılında ev fiyatları ne olur, ev fiyatları yükselecek mi? Ev almak isteyenler ne yapmalı?

Geçtiğimiz günlerde TÜİK tarafından açıklanan verilere göre inşaat maliyetleri endeksi verileri her geçen gün yükselmeye devam ederken konut fiyatlarına zam kapıya dayandı! 2020 yılında konut fiyatları ne olur? Konut fiyatlarına zam iddiaları gündemdeki yerini korurken konu hakkında bir çok açıklama yapıldı. 2020 yılında ev almak isteyenler için 2019 yılında elini çabuk tutması gerekmekte.

Ev Almanın Tam Zamanı!

Önümüzdeki ay içerisin de konut stoklarının bitmesiyle beraber konut fiyatlarında en az %40 ile 50 oranında zam geleceği belirtiliyor. Uzun süredir inşaat alanında artış yaşansa da durma noktasına gelen satış rakamları nedeniyle müteahhitlerde konut fiyatlarına ekstra indirim yapmış olurlar. Düşen faiz oranları ile beraber vatandaşın yeniden konut alımlarına yönelmesi ile taleplerin de artacağı tahmin edilmekte. Her ne kadar faizlerin düşeceği belirtilse de konut fiyatlarına zam geleceği de belirtilmekte. Zaten talebin artması ile konut fiyatlarından da yukarı yönlü hareketliliğin başladığı belirtilmekte. Düşen inşaat izin belgesi ile yeni konut üretiminde yaşanan azalmanın da gelecek dönemde yükselen talep ile birleşmesi sonucunda konut fiyatlarına zam geleceği konusunda da uyarılar geldi. 

Faizler Düşüyor! 

Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalara göre bankalar faizlerini düşürecek diye açıklama yaptı. Fakat Ekonomi Bakanı Berat Albayrak, her ne kadar açıklama yapsa da inşaat alanında düşüş yaşanması nedeniyle konutların fiyatı da artacak gibi gözüküyor. Konut fiyatları arttıkça insanların alım gücü de düşmekte. Alım gücü düşen insanlar oldukça şikayetçi. Son 10 yılın en çok işsizlik rakamlarının bu yıl olması nedeniyle insanların ekonomik durumu da giderek düşmekte. Bir insanın maddi durumunu oluşturan en önemli alan iştir. Çalışmayan kişiler için hatta fabrika da çalışan, yevmiye ile çalışan insanlar için ev almak hayal diyebiliriz. Özellikle büyük şehirlerde ev fiyatları dudak uçuklatacak kadar yüksek meblağlarda satışa sunulmaktadır. İşinizi iyi seçtiğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER