ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'a hamburger, pizza ve patates kızartması sipariş etti

ABD Başkanı Donald Trump, üniversiteler arası gerçekleşen spor müsabakasında birinci olan ABD'li takımı Beyaz Saray'da kabul etti.

ABD Başkanı Donald Trump, Beyaz Saray'a hamburger, pizza ve patates kızartması sipariş etti

ABD Başkanı Donald Trump, spor takımının üyelerini Beyaz Saray'da kabul ederken, yemek için ise bugüne kadar Beyaz Saray tarihinde bir ilk olarak 300 tane hamburger, pizza ve patates kızartması sipariş etti. Gelen misafirlerine bu siparişlerin verilmesinin nedeninin hükümetin kapalı olmasını ve Beyaz Saray'a gelen misafirlere yeterince yemek sunabilecek görevli personel olmadığını açıkladı. Trump'ın açıklamaları kısa süre içerisinde ABD basınında gündem olurken, 300 tane hamburger ve pizzadan 4-5 tane alan sporcuların görüntüleri ise sosyal medyada gündem maddesi oldu. Başkan Trump'ın hamburger siparişlerini fazla vermesinin nedeni olarak ise misafirlerin 1 hamburger ile doymalarının mümkün olmayacağından dolayı bu yöntemi tercih ettiği açıklandı.

Parasını kendi cebinden ödedi

ABD Başkanı Donald Trump, tüm siparişleri Beyaz Saray'ın kapısına çıkarak kendisinin teslim aldığını ve siparişlerin ödemesini kendi cebinden yaptığını açıkladı. Siparişlerin hükümet bütçesinden ve Beyaz Saray bütçesinden ödenmediğini ve tüm hepsinin Amerikan ürünleri olduğunu açıklayan Trump'ı ziyaret eden misafirleri defalarca fotoğraf çektirdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER