ABD ve Türkiye arasında kritik görüşme: Kalın ve Bolton görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve ABD Başkanı Donal Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John R. Bolton arasında telefon görüşmesi gerçekleştirildi.

ABD ve Türkiye arasında kritik görüşme: Kalın ve Bolton görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında bir süre önce Suriye konulu olarak gerçekleşen telefon görüşmesini değerlendiren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve ABD Başkanı Donal Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John R. Bolton, telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Suriye konulu mutabık kalınan konuları tekrar gözden geçiren 2 yetkili, ABD ve Türkiye'nin Suriye konulu görüşmelerde mutabık kaldığı konuların nasıl olacağını ve sürecin nasıl oluşacak olduğunu görüştüler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başkan Trump arasında gerçekleşen ve Suriye konusunun ele alındığı görüşmede, Türkiye'nin güvenli bölge isteği, Suriye'de ABD askerlerinden boşalan yeri kimin dolduracak olduğu ve terör örgütü IŞİD ile nasıl savaşa devam edilecek olduğu konuları konuşulmuştu.

Türkiye ziyareti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve ABD Başkanı Donal Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John R. Bolton, arasında Başkan Trump'ın Türkiye ziyareti hakkında görüşüldüğü ve bir süre sonra Türkiye'ye gelmesinin beklendiği açıklandı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER