AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suriye meselesinde ilerleme kaydettiklerini açıkladı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suriye'de yaşanan gelişmelere dikkat ettiklerini ve demografik yapının korunması için gerekli önlemlerin alındığını ve gelecekte alınmaya devam edecek olduğunu açıkladı. Suriyeli mülteciler ve ülkede aktif yaşamını sürdüren vatandaşların demografik olarak yaşadıkları bölgenin korunması için çalışmalarda dikkat ettiklerini belirten Çelik, Suriye'de terör örgütlerinden arındırmak için tüm çalışmaları titizlik ile yapacaklarını açıkladı.

Trump'ı eleştirdi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Kendi ülkeleri konu olduğunda çelik duvarlar örmek, sınırları binlerce asker ile donatmak isteyenler konu başka olduğu zaman bu konuya yanaşmıyorlar ve ırkçı eylemlerde bulunuyorlar.'' dedi. Türkiye'nin sınırını ve vatandaşlarını korumak zorunda olduklarını açıklayan Çelik, Türkiye sınırında yaşanacak olası olayların TSK tarafından engellenmesi ve güvenli bölge sonrasında vatandaşların güvenliğini sağlamak için çalışmalarda bulunduklarını açıkladı.

Türkiye'nin vicdanları kanatan mülteci sorununu çözmek ve terör bataklığını kurutmak istediğini, hiçbir terör örgütlerine bölgede ve Suriye'de izin vermeyecek olduğunu açıklayan Çelik, ''terör bataklığını kurutacağız'' dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER