AK Partili Belediye Başkanının Mazbatası İptal Edildi

Son dönemlerde HDP’li belediye başkanlarının mazbata iptalleri sıkça yaşanıyordu. Bugün yaşanan olayda ise Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin AK Partili Belediye Başkanı Abdullah Aksak aynı kaderi yaşadı.

AK Partili Belediye Başkanının Mazbatası İptal Edildi

YSK tarafından yapılan açıklamada son seçimlerde AK Partiden aday olan ve seçimde en fazla oyu alarak Ceylanpınar Belediye Başkanı seçilen Abdullah Aksak’ın geçmiş dönemde işlediği ruhsatsız tabanca taşımak suçundan dolayı aldığı 2 yıl 9 aylık ceza sebebiyle mazbatasının iptal edildiği açıklandı.

Alınan karar siyasi arenada şok etkisi yaratırken, bugüne kadar böyle bir sabıka kaydının ortaya neden çıkmadığı merak konusu oldu. YSK tarafından verilen bu radikal kararın ardından Şanlurfa Ceylanpınar Belediye Başkanlığı görevini üstlenecek yeni ismin bir sonraki meclis toplantısında kararlaştırılması bekleniyor.

Abdullah Aksak Kimdir ?

1976 yılında Ceylanpınar ilçesinde dünyaya gelen Abdullah Aksak üniversiteye kadar gördüğü eğitimleri yine Ceylanpınar’da gördü. 2002 yılında İTÜ Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olan Aksak bir yandan okul okurken, bir yandan da tarım ve hayvancılıkla uğraştı.

Refah Partisi, Fazilet Partisi ve son olarak AK Partiyle siyaset hayatını sürdüren Aksak 2011 yılında Şanlıurfa Milletvekilliğine de adaylığını koymuştu. AK Parti kurucu üyelerinden olan Abdullah Aksak evli ve 3 çocuğu bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER