Amerikan Başkanı konuştu: Avukatları bana OHAL ilan edip bütçeyi alabileceğimi açıladı!

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar örülmesi için azami 5.6 milyar dolar değerinde bütçenin onaylanmaması durumunda kendisinin Ulusal Acil Durum ilan edecek olduğunu açıkladı.

Amerikan Başkanı konuştu: Avukatları bana OHAL ilan edip bütçeyi alabileceğimi açıladı!

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaları ile son günlerin gündeminde. Game Of Thromes posterinde Meksika sınırına duvar örülmüş olarak kendi fotoğrafını yayınlayan ve ''duvar geliyor!'' diye ekleyen ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan medyasının Demokratlar ile iletişim halinde olduklarını ve ABD medyasında taraflı davranan medya kuruluşlarını Demokratlardan birisi olarak gördüğünü açıkladı.

Trump: Ulusal Acil Durum ilan ederek bütçeyi alırım!

ABD Başkanı Donald Trump, “Ne kadar üstün bir teknolojiniz olursa olsun, ki ben teknoloji konusunda uzmanım, ama eğer güçlü, sağlam çelikten bir setiniz ya da duvarınız yoksa, sizin insan kaçakçılığı, uyuşturucu madde ticareti, çeteler gibi problemleriniz olacak. Bunu kesinlikle yapma hakkına sahibim, avukatlarım bana bu konuda tavsiye verdi, şu an böyle bir hazırlık içinde değilim ama zorunda kalırsam yapacağım. Bu konuda bir şüphem yok” dedi. Ulusal Acil Durum ilan edilmesi ile Trump'ın Başkanlık yetkileri genişliyor ve onay olmadan bazı bütçelerin onaylanmasına yönelik olumlu kararlar alabileceği biliniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER