Bakan Albayrak’tan Askerlere Moral Ziyareti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün Ağrı’ya giderek sabahın erken saatlerinde kırsalda gerçekleşen operasyonda yaralanan 5 askere moral ziyareti yaptı.

Bakan Albayrak’tan Askerlere Moral Ziyareti

Bakan Albayrak yaptığı ziyarette yoğun bakımda bulunan 2 askerle ilgili ise yetkili ağızlardan bilgi aldı. Sonrasında ise servis bölümüne giderek tedavileri süren 3 asker ile yakından ilgilendi.

Berat Albayrak askerlerle yaptığı sohbette onların kahramanlıklarını yere göğe sığdıramadı. Bu sabah gerçekleştirilen operasyonun başarıya ulaştığının altını çizen Albayrak, operasyon düzenlenen teröristlerin adeta girecek delik bulmaya çalıştıklarını, bazılarının ise sınır dışına kaçmaya çalıştıklarını söyledi. Askerlere oldukça moral veren Albayrak, onların kahramanca mücadelesi için teşekkürlerini sundu ve sağlıklarına kavuşma temennisinde bulundu.

Yaralı askerlerden bir tanesinin adının Yusuf Yazıcı olduğunu öğrendikten sonra bir espri de yapan Berat Albayrak, eski Trabzonspor’lu Yusuf Yazıcının yurt dışında tarih yazdığını, yaralı askerimizin ise Ağrı’da tarih yazdığını söyledi. Maşallah diyerek askerin mücadelesini öven Albayrak’a Yusuf Yazıcı isimli yaralı asker “Elimizden gelen herşeyi yaptık” şeklinde yanıt verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2019, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER