banner728

Bakan'dan Prim Müjdesi!

Genel Sağlık Sigortası (GSS) Prim borçları Ne Zaman Siliniyor?

Bakan'dan Prim Müjdesi!
 Torba yasanın Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki sunumuna katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Genel Sağlık Sigortasıprim borçlarının silinmesi hakkında da konuştu.

Daha önceki haberlerimizde de GSS borçlarının silineceğini ve bu aftan 25 yaşın altındakilerin faydalanacağını dile getirmiştik. 25 yaşın üstündeki kişilerin ise borçlarında herhangi bir af söz konusu olmayacak. 1 Kasım seçimlerinden önce hükümetin seçim vaatlarinden biri olan GSS borçlarının silinmesi torba yasaya eklenip meclisin yolunu tutmuştu.

Zaman zaman Başbakan Ahmet Davutoğlu ve hükümet yetkilileri konu hakkında açıklamalarda bulunuyor, borçların silineceğini dile getiriyordu. Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçlarının yakın zamanda silineceği fakat herkesin değil sadece 25 yaş altındaki kişilerin borçlarının silineceği açıklandı.

3 Milyon 296 Bin Kişinin GSS Borcu Silinecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki konuşmasında GSS prim borcu affından yararlanacak kişi sayısının 3 milyon 296 bin olduğunu açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SoyluGSS prim borcu silinecek 3 milyon 296 bin kişinin borcunun karşılığı 3 Milyar 736 Milyon TL olduğunu dile getirdi.

4 Milyon 600 Bin Kişinin GSS Borcu Silinmeyecek

25 yaşından büyük 4 milyon kişinin borçlarının silinmeyeceği ve böyle bir çalışmanın söz konusu olmadığı daha önce açıklanmıştı. 25 yaşından büyük ve Genel Sağlık Sigortası borcu olanlar sık sık bize ulaşıp durum hakkında sorular soruyor. Bakanlığın açıklamalarına göre bu aftan sadece 25 yaş altındaki gençler faydalanıyor.

Kamu haberleri, son dakika gelişmeleri, sınavlar, kamu personel alım haberleri ve çok daha fazlası için kamupersoneli.net 'i takip etmeye devam edin. Yoğun talep üzerine forum.kamupersoneli.net açıldı. Kamu personeli forumunda tartışmalara katılabilir, öneri ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER