Başkan Donald Jr. Trump: Venezuela'ya karşı tüm seçenekler masada!

Amerikan Başkanı Donald Jr. Trump, Venezuela hakkında sorulan ''seçenekler'' sorusuna ''Tüm seçenekler masada'' diyerek yanıt verdi.

Başkan Donald Jr. Trump: Venezuela'ya karşı tüm seçenekler masada!

Venezuela'nın ABD tarafından tanınan yeni lideri Juan Guaido, Amerikan Başkanı Donald Jr. Trump ve yönetiminden yapılan açıklamada ülkenin yeni lideri olarak tanındı ve geçici olarak başkan olarak görev yapmasına karar verildi. Venezuela'nın komşu ülkeleri ve dünyanın demokratik ülkeleri Başkan Donald Trump'ı destekledi ve demokratik ülkelerin neredeyse tamamı Avrupa Birliği dahil Venezuela'nın ABD tarafından tanınan yeni lideri Juan Guaido'nun başkan olarak tanınması konusunda açıklamalar yaptı. Nicolas Maduro'nu görevi hemen bırakması çağrısı yapıldı ve ülkede halk sokaklara çıkarak Nicolas Maduro'nun derhal koltuğu bırakması sloganları attı.

ABD, askeri müdahale dahil tüm seçenekleri masaya koydu

Amerikan Başkanı Donald Jr. Trump, Venezuela'da gayrimeşru hükümete karşı tüm seçeneklerin masada olduğunu açıkladı ve askeri müdahale dahil seçeneklerin olduğunu açıkladı. ABD'nin Venezuela'ya yönelik nasıl hareket edecek olduğu henüz açıklanmazken, Maduro'nun en kısa süre içerisinde koltuğunu terk etmemesi durumunda ülkenin daha fazla karışması ve devlet başkanı Guaido'nun kendisini başkan olarak ilan etmesinin ardından ülkede yeni gelişmeler olabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER