Başkan Donald Trump: Rusya Seçimlere Müdahale Etti

ABD Başkanı Donald Trump, ABD seçimlerine Rusya Federasyonu tarafından müdahale edildiğini açık bir şekilde ifade etti, ABD karıştı.

Başkan Donald Trump: Rusya Seçimlere Müdahale Etti

ABD Başkanı Donald Trump'ın bugün basına yaptığı açıklamada Rusya yönetiminin ABD iç seçimlerine müdahale ettiği konusunda bilgi vermesi ülkede şaşkınlık sebebi oldu.

Rusya yönetimi bir süredir ABD iç seçimlerine müdahale etmediklerini ve bu konuda ABD ile ortak bir şekilde çalışabilecek olduklarını açıklamış, seçimlerde Başkan Trump'a destek verip vermedikleri konusunda ise Putin, ''Evet Başkan Trump'ı destekledim çünkü ABD ile Rusya arasında ilişkileri düzeltecek olduğunu vaat etmişti' ifadesini kullanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump ise bugün açıklamasında ''evet Rusya ABD seçimlerine müdahale etti'' ifadesi ile ABD iç işlerine karışıldığını doğruladı.

Seçimlere Rusya müdahalesinin etkisinin olmadığını ve kendisine ek herhangi bir ciddi oranda oy kazandırmadığını belirten Trump, yine de ABD iç istihbarat servislerine güveninin tam olduğunu belirterek gerekli olan araştırmaların yapılmaya devam edilmesini desteklediğini açıkladı. 

Başkan Göreve Devam Edecek

Dışarıdan bir müdahale olsun veya olmasın Başkan Trump'ın seçilmesinde birkaç puan fark olsa dahi göreve devam etmesi bekleniyor. ABD'de olası bir istifa haberi beklenmezken, Trump'ın seçilmesinin ABD halkının desteği sayesinde olduğu ve bu konu dolayısı ile problemler yaşanması beklenmiyor.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER