Bedelli Askerlik Ne Zaman Açıklanacak? 2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar? e-Devlet 2021 Bedelli Askerlik Başvuru Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

Askerliği bedelli olarak yapacak kişiler tarafından Bedelli Askerlik Ne Zaman Açıklanacak? 2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar? e-Devlet 2021 Bedelli Askerlik Başvuru Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bedelli Askerlik Ne Zaman Açıklanacak? 2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar? e-Devlet 2021 Bedelli Askerlik Başvuru Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bildiğiniz üzere 2020 yılı bedelli askerlik başvuruları 31 Aralık 2020 tarihinde tamamlanmıştı. Bugün, bedelli askerlik sonuçları en çok aranan konular arasında yer alıyor. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Bedelli Askerlik Ne Zaman Açıklanacak? 2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar? e-Devlet 2021 Bedelli Askerlik Başvuru Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?  

Bedelli Askerlik Ne Zaman Açıklanacak?

2020 yılı bedelli askerlik başvuruları 31 Aralık 2020 tarihinde sona ermişti. Bedelli askerlikten yararlanacak olan kişilerin kimlikleri, celp ve sevk dönemleri temel eğitim yapacakları birliği 2021 yılı Ocak ayında e-devlet üzerinden öğrenebilecekler.

2021 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Kadar?

31 Aralık 2020 tarihine kadar Bedelli Askerlik Ücreti 37.070 TL olarak belirlenmişti. Henüz 31 Aralık 2020 Bedelli Askerlik Ücreti belli olmadı. Belli olduğu takdirde ödemeler Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ve Defterdarlıklara yapılabilecek.

e-Devlet Bedelli Askerlik Başvuru Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

e-Devlet Bedelli Askerlik Başvuru Sonuçları Sorgulama yapılırken, e-devlete giriş yapıp Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü diye aratıp, öğrenebilirsiniz. Sonuçların hangi gün duyurulacağı henüz açıklanmadı.

Bedelli Askerlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

e-Devlet aracılığıyla bedelli askerlik başvuruları alınmaktadır. e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra şu adımları izlemelisiniz. Karşınıza çıkan olan ilk ekranda askerlik başvurusu yapacağınızı onaylamalısınız. Sonraki aşamada ise askerlik erteleme yani tecil işleminizi bedelli başvurusu yapmak için iptal etmeniz gerekiyor. Bu ekran üzerinden iptal sebebini seçerek, bedelli askerlik yapma olarak işaretlenmelidir. Eğer bedelli çıkmazsa yatırdığınız parayı geri alacağınız askerlik şubesini seçerek kaydedin. Ödemeyi gerçekleştirdikten sonra işlem tamamlanacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferit kartal
Ferit kartal - 2 hafta Önce

Bedelli askerlikte yas sorununda bize yardimci olmanızı bekliyoruz bedelli askerlikte yaş sınırlandırmasını kaldirmanizi rica ediyoruz bu şekilde olursa hiç kimse asker kaçağı olmamış olur saygılarımla

SIRADAKİ HABER