Beykoz Sempozyumu 2019 İçin İlk Adımlar Atıldı!

İstanbul Beykoz belediyesi tarafından ilçeyi en baştan ele almak üzere hazırlanıp sunulan Beykoz Sempozyumu 2019 bugün başladı.

Beykoz Sempozyumu 2019 İçin İlk Adımlar Atıldı!

Sempozyumun açılış törenine Beykoz Belediye Başkanı olan Murat Aydın, ilçenin kaymakamı Ahmet Katırcı,  Marmara Üniversitesi Rektörü, Medipol Üniversitesi Rektörü ve Mehmet Durman gibi çok sayıda akademisyen de katıldı. Açılışta Beykoz’a ilişkin yeni ve geliştirici projeler hakkında detaylıca açıklamalar yapıldı. İşte o açıklamalar ve tüm detayları haberimizde…

Belediye Başkanı Açıklama Yaptı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın sempozyuma ve Beykoz’a ilişkin açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi;

‘’Beykoz tek özellikli olmayan çok yönlü özellikleri bulunan bir ilçedir. Aynı zamanda da Türkiye’nin eşsiz güzelliklerine sahip olmasıyla da herkes tarafından biliniyor. Anadolu halkının da tabiriyle betimleyecek olursak Beykoz boynunda beşi bir yerde olan yeni gelin gibidir. Bu ilçenin daha gelişmiş bir hale getirilmesi için sürekli çalışıyor ve yeni projelere imza atmaya devam ediyoruz’’ diyerek sözlerine son verdi. Beykoz sorunlarının masaya yatırıldığı sempozyumda eğitim, bilim, kültür, turizm, teknoloji, spor gibi birçok alanda yapılacak olan projeler hakkında da detaylı konuşma ve görüşmeler sağlandı. Tüm bu alanlarda Beykoz için hedeflerin belirlendiği ve en kısa sürede hayata geçirileceği ifade edildi.

‘’Geleceği parlak İlçe; Beykoz ‘’

Murat Aydın Beykoz’da belediyecilik makamının 1868’den beridir sürdüğünü ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti;

Beykoz’un geçmişine yönelik yaptığımız araştırmalar ile ulaştığımız belgelere göre ilk belediyeciliğin 1872 yılında yapıldığını gördük. Yani buna göre Beykoz Belediyeciliğinin yaklaşık olarak 150 yıllık bir geçmişi var. Muhteşem kültürel izler taşıyan Beykoz aslında Türkiye’de belediyeciliğin tarihine ilişkin de detayları göz önüne seriyor. Beykoz için hazırladığımız bu sempozyumda 107 akademisyenimiz ve uzmanımız bize bu konuda fikirlerini sunarak yardımcı olacaktır. Beykoz2un İstanbul’un taşrası olduğu düşünülüyor. Nitekim Beykoz kesinlikle bir taşra değildir. Üzerinde tarih ve kültür izleri taşıyan en önemli ilçelerden biri olarak sürekli bir gelişimi hak eden bir ilçedir.’’ Diyerek sözlerine son verdi. Sempozyum kapsamında hazırlanan projelerin Beykoz’u yeni ve daha gelişmiş bir hale getirmesi de bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER