Binali Yıldırım farkı açıkladı

Binali Yıldırım, Tuzla’daki Hacı Bekir Yıldırım Camisi’nde cuma namazının ardından kendisini bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım farkı açıkladı

Karşılıklı itirazların yapıldığını söyleyen Yıldırım, "Şu anda beklemekten başka yapacak bir faaliyet yok. YSK bütün bu süreci yönetecek. YSK seçimin sahibidir. Daha sonra da kararını açıklayacak. Her an değişiyor. Değişik ilçelerde sayımlar devam ettiği için sürekli değişkenlik devam ediyor. Belirli oranda aradaki farkın azaldığını görüyoruz. Her şey yasalara uygun olarak çalışmalar devam ediyor " dedi. 

Başkan adayı Yıldırım, aradaki farkın sorulması üzerine, "Aradaki fark 29 binlerden 18 bin civarına düştü. Biz sayımın tamamen yapıldığında işin değişeceği kanaatindeyiz. Bazı ilçelerde sadece geçersizler sayılıyor" ifadelerini kullandı. 

"Üzerimize vazife olmayan işlere karışmamız doğru olmaz" 

Seçimin iptaliyle ilgili bir soruya Yıldırım, "Arkadaşlar biz şu anda ne il seçim kurulu ne de Yüksek Seçim Kuruluyuz. Üzerimize vazife olmayan işlere karışmamız doğru olmaz. Kararın yeri YSK’dır. YSK hangi yönde karar verirse versin başımızın üzerinde yeri vardır. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 17:51

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER