Cemil Çiçek: ''Vallahi maaş falan konuşulmadı''

YİK üyelerinin ilk toplantılarında 13 bin TL olan maaşlarını 18 bin TL'ye çıkardıklarına dair iddialara Cemil Çiçek konuya açıklık getirdi ve "Bazı arkadaşların bir araya geldiği ortamda da vallahi maaş falan konuşulmadı" dedi.

Cemil Çiçek: ''Vallahi maaş falan konuşulmadı''

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Bülent Arınç'ın açıklamalarıyla başlayan zam tartışmalarını köşesine taşıdı. Zeyrek'e konuşan Cemil Çiçek şu ana dek resmi bir toplantı yapılmadığını belirtti ve "Bazı arkadaşların bir araya geldiği ortamda da vallahi maaş falan konuşulmadı" dedi.

‘AK Parti içinden çıkacak yeni partilere gitmesinler diye YİK'e alındılar’ yorumlarını anımsattığını belirten Zeyrek Çiçek'in cevabını da okurlarıyla paylaştı.

‘Bu tür tartışmalar ilk defa çıkmıyor. Benzer dönemlerde, benzer fikirler söylenir. Bazıları iyi niyetle yapar. Bazıları hem nalına hem mıhına vurur. Ancak bazıları tamamen kötü niyetlidir. Arkadaşım, hemşehrim Haşim Kılıç'ın annesinin cenaze törenine katıldım diye ne dedikodu yaptılar. Burada bizlere önemli bir görev ve sorumluluk atfediliyor. İş değil maaş konuşuluyor. Biz zaten zaman zaman bu işi yapıyor, önemli konulardaki görüşlerimizi en üst seviyede iletiyorduk.’

YİK'in iç işleyişine dair de açıklamalarda bulunan Çiçek "Bu kurul devlet işleri için kuruldu. Zaten AK Partili olmayanlar da var. Gündemi büyük ihtimalle genel iç ve dış siyaset olur. Üyelerin hepsi en üst seviyede siyaset yapmış kişiler. İstişare dediğiniz, netice itibarıyla herkesin düşüncelerini, fikirlerini, tekliflerini açık yüreklilikle söyleyebilirlerse olur." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER